jurniece
pirms 1 mēneša
Pievienojos iepriekš rakstītajam. Vai tiešām zinātniekiem būtu tik grūti nokāpt no sava ziloņkaula torņa un palīdzēt "stulbajai" varai/tautai izveidot šo " cēloņsakarību ķēdi kā – purvi būtiski ietekmē klimatu, savukārt klimats ietekmē ekonomiku."? Un vai arī humanitāro zinātņu lobiji vienā laika periodā nav veicinājuši to, ka lielai daļai pie varas esošo humanitāriju ir grūtības izveidot šo elementāro cēloņsakarību ķēdi? Lai atceramies laiku, kad iepriekšējā izglītības reformā vairākas skolu beidzēju paaudzes, kas iedomājās iet vieglāko ceļu un vidusskolā apguva tikai humanitāros priekšmetus un uzskatīja, ka tādas lietas kā dabas likumsakarības vispār nekad uz viņiem neattieksies. Un vispār šķiet dīvains šis sašutums. Kam tad ja ne humanitāro jomu pārstāvjiem būtu vislabāk jāpieprot retorikas un pārliecināšanas māksla, lai varētu pamatot jebkuras savas darbības nozīmību valsts interešu kontekstā? Ak tad jūs nevēlaties tērēt laiku, lai paskaidrotu? Tad, atvainojos, kāpēc lēmumu pieņēmējiem būtu jāgrib tērēt laiku, lai paklausītos, palasītu? Varbūt pašiem liriķiem būtu laiks pārlasīt kaut ko par retorikas mākslu?

Kārlis Vērdiņš
pirms 1 mēneša
Raksta ideja ir apsveicama. Taču mūsdienās pat humanitārajās zinātnēs nestrādā arguments, ka pētnieku grupai vienkārši ir "interesanti" kaut ko papētīt. Lai tiktu pie trūcīgajiem grantiem, nākas daudz precīzāk pamatot, kādēļ pētījums būtu vajadzīgs arī citiem, ne tikai pašiem.
 ATGRIEZTIES UZ RAKSTU

PĒC TĒMAS SAISTĪTI RAKSTI

Satori

PIESAKIES SATORI JAUNUMIEM!Satori

Pievienojies Satori un izmanto reģistrēta lasītāja priekšrocības - vērtē, komentē un veido rakstu arhīvu!

Satori
Satori
Pieraksties!

Sveiks, Satori lasītāj!

Neuzbāzīgu reklāmu izvietošana palīdz Satori iegūt papildu līdzekļus satura radīšanai un dažādo mūsu finanšu avotus, sniedzot lielāku neatkarību, tādēļ priecāsimies, ja šeit atspējosi savu reklāmas bloķēšanas programmu.

Paldies!