Aivars Freimanis
 
Aktualitātes
17.09.2018

Egona Līva piemiņas balvu "Krasta ļaudis" saņem Aivara Freimaņa grāmata "Katls"

Komentē
0
Saglabā

Sestdien, 15. septembrī, koncertzālē "Lielais dzintars" Egona Līva piemiņas balvas "Krasta ļaudis" ceremonijā tika paziņoti balvu ieguvēji. Galvenā balva un prēmija 1000 EUR apmērā piešķirta rakstnieka Aivara Freimaņa grāmatai "Katls" ("Zvaigzne ABC"). Balvu saņemt bija ieradies viņa mazdēls Ingmārs Freimanis un mazmazdēls Eižens Freimanis.

Kinorežisors Aivars Freimanis (1936-2018), kurš šī gada janvārī aizgāja mūžībā, galvenokārt zināms ar savām leģendārajām filmām "Dzīvīte", "Puika" un "Ābols upē", kas iekļauta arī Latvijas Kultūras kanonā. Savukārt kā rakstnieks A. Freimanis lielākoties bijis pazīstams ar savām asprātīgajām īsprozas grāmatām. Romāns "Katls" ir autora debija lielajā epikas žanrā. 18. oktobrī pirmizrādi Latvijas Nacionālajā teātrī piedzīvos romāna iestudējums.

Egona Līva piemiņas balvas konkursu "Krasta ļaudis" organizē Liepājas pilsētas Kultūras pārvalde sadarbībā ar Latvijas Rakstnieku savienību un Latviešu valodas un literatūras skolotāju asociāciju. Tā tradicionāli tiek pasniegta par godu latviešu literatūras klasiķim un kinoscenāristam Egonam Līvam, kurš ir nesaraujami saistīts ar Liepāju, jūru un tās tematiku. Par to vēsta viņa darbi, kuros viņš aicina būt savas zemes patriotiem, neaizmirst jūrniecības nozīmi latviskuma saglabāšanā un valstiskuma nosargāšanā. Lai veicinātu interesi par rakstnieka literāro mantojumu un atbalstītu radošo jaunrades procesu rakstniecībā, reizi gadā tiek pasniegta balva.

Šogad konkursam tika pieteiktas 17 grāmatas, kas ir pēdējo gadu lielākais iesniegto darbu skaits.

Egona Līva piemiņas balvas sadarbības partneri bija sagādājuši dažādas pārsteiguma balvas. Liepājas Universitātes specbalva tika pasniegta rakstniecei Ingunai Ulai Cepītei par grāmatu "Ulsiks". Savukārt, projekta "Piejūras pilsētu literārā akadēmija" specbalvu saņēma  Andris Akmentiņš par grāmatā "Skolotāji" plašu un ietilpīgu latvieša garaspēka un pozitīvisma atainojumu, piedāvājot trāpīgu 50. – 60. gadu dramatisko norišu vērojumu. Liepājas Rotari kluba specbalvu par dokumentālu stāstu kā augstvērtīgu kultūrvēsturisku liecību, atklājot zvejnieka dzīvi piekrastē, mīlestību uz jūru, kā arī jūrniecības attīstību kopumā saņēma Otomāra Kalpiņa grāmata " Sāļumā. Ragaciema jūras karaļa stāsts", bet balvu no Liepājas Speciālās ekonomiskās zonas pārvaldes saņēma Baiba Šuvcāne par grāmatu "Lībiešu krasts. No Ovišiem līdz Melnsilam".  

Nominācijā "Par labāko skolu jaunatnes literāro darbu" 1. vietu, Egona Līva piemiņas balvu "Krasta ļaudis" un prēmiju 300 EUR apmērā ieguva Dāvids Rubens par radošo darbu "Mūsu mantojums – brīvība". 2. vietu un prēmiju 200 EUR apmērā saņēma Anna Paula Spriedēja par radošo darbu "Tur, kur tava sirds". Savukārt, 3. vietu un prēmiju 100 EUR apmērā saņēma Agnija Lazdiņa par radošo darbu "Nekad nav par vēlu".

Liepājas Kultūras pārvalde katram jaunietim dāvāja īpašu Egona Līva piemiņas balvas "Krasta ļaudis" zibatmiņu, kurā apkopoti visi šogad iesniegtie jaunatnes literārie darbi.

Pagājušajā gadā balvu saņēma Andra Manfelde par romānu "Virsnieku sievas".

 

Patika šī publikācija? Atbalsti interneta žurnālu “Satori” un ziedo tā darbībai!

SAISTĪTI RAKSTI

Satori

PIESAKIES SATORI JAUNUMIEM!Satori

Pievienojies Satori un izmanto reģistrēta lasītāja priekšrocības - vērtē, komentē un veido rakstu arhīvu!

Satori
Satori
Pieraksties!
Komentē
0

Sveiks, Satori lasītāj!

Neuzbāzīgu reklāmu izvietošana palīdz Satori iegūt papildu līdzekļus satura radīšanai un dažādo mūsu finanšu avotus, sniedzot lielāku neatkarību, tādēļ priecāsimies, ja šeit atspējosi savu reklāmas bloķēšanas programmu.

Paldies!