Arsena Petrosjana kvartets.
 
Aktualitātes
11.07.2022

Duduks, Kalifornijas skaņas un teātra mūzika: "Lielais dzintars" izziņo koncertsēriju "Personīgi"

Komentē
0

Liepājas koncertzāle "Lielais dzintars" izziņo koncertsērijas "Personīgi" rudens sezonas notikumus, kas no septembra līdz decembrim piedāvās iepazīt dažādu mūzikas žanru skanējumu personīgākā veidā. Četrās svētdienu pēcpusdienās klausītājiem būs iespēja izzināt teātra mūziku, amerikāņu klaviermūziku, armēņu duduka skaņas, kā arī ļauties klasikai un jaunradei.

Sezonas atklāšanas koncertā svētdien, 25. septembrī plkst. 15.00 klausītājus priecēs mūsdienu latviešu komponista Artura Maskata teātra mūzika. Jaunajā koncertprogrammā komponists izvēlējies atskaņot savus darbus kopā ar sev iemīļotiem Mihaila Čehova Rīgas Krievu teātra aktieriem Maksimu Buselu un Jūliju Berngardti un Liepājas teātra balsi Everitu Pjatu-Gertneri, ko visu vienā mākslas pieredzē savijis Liepājas teātra galvenais režisors Dmitrijs Petrenko. Koncertā skanēs dažādu teātra izrāžu daiļrade, to skaitā Maskata kompozīcijas teātrim ar Raiņa un Aspazijas dzeju no izrādes "Mīlas svētība" un teātra jaundarbs.

Koncertsērijas turpinājumā – svētdien, 16. oktobrī plkst. 15.00 sadarbībā ar Rudens kamermūzikas festivālu viens no labākajiem amerikāņu mūzikas ekspertiem Latvijā, pianists Juris Žvikovs aicinās iepazīt 20. gadsimta amerikāņu komponistu daiļradi. Koncertprogrammā "Made in California" pianists savā interpretācijā atskaņos mūziku, ko iedvesmojusi Kalifornija. Šis zemes nostūris atvēris durvis uz jaunu pasauli klaviermūzikas žanrā ar tādiem izciliem komponistiem – mūzikas žanru revolucionāriem kā Džons Keidžs, Džons Adamss, Lū Harisons u.c.

Pavisam citādāku skaņu pasauli svētdien, 20. novembrī plkst. 15.00 klausītāji iepazīs kopā ar viesi no Armēnijas – talantīgo instrumentālistu Arsenu Petrosjanu (Arsen Petrosyan), kurš ir viens no savas paaudzes nozīmīgākajiem armēņu duduka popularizētājiem pasaulē. Liepājā Arsens viesosies kopā ar savā vārdā nosaukto kvartetu, lai kopā izpildītu armēņu tradicionālo un garīgo mūziku, kā arī nozīmīgāko armēņu komponistu radītos skaņdarbus. Šis koncerts uz rudens sezonu tika pārcelts no koncertsērijas pavasara sezonas, tādēļ iepriekš iegādātās biļetes ir derīgas šī koncerta apmeklējumam.

Īpašs notikums gaidāms sērijas noslēgumā – svētdien, 11. decembrī plkst. 15.00, kad izcilā kamermūziķe, smalkās soprāna balss īpašniece Gunta Gelgote kopā ar saviem domubiedriem –  flautistu Giedrjusu Gelgotu (Giedrius Gelgotas), čellistu Ēriku Kiršfeldu un pianisti Hertu Hansenu – klausītājiem piedāvās unikālu Vīnes klasikas un Baltijas jaunrades vienojošu programmu. Mūziķi dažādos sastāvos izpildīs Jozefa Haidna un Ludviga van Bēthovena instrumentālo mūziku un reti dzirdētās dziesmas balsij ar klavierēm, kas mīsies ar latviešu komponistes Santas Bušs un lietuviešu komponista Andrjusa Šurisa (Andrius Šiurys) jaundarbu pirmatskaņojumiem.

Raksturīgi "Lielā dzintara" koncertsērijai "Personīgi" – visiem apmeklētājiem pēc koncerta 2. stāva galerijā būs iespēja tikties ar mūziķiem neformālā gaisotnē, lai aprunātos par mūziķu radošo ceļu, iedvesmas avotiem un izaicinājumiem.

Biļetes pieejamas "Biļešu paradīzes" tīkla kasēs visā Latvijā, interneta vietnē www.bilesuparadize.lv un koncertzāles informācijas centrā.

 

Patika šī publikācija? Atbalsti interneta žurnālu “Satori” un ziedo tā darbībai!

SAISTĪTI RAKSTI

Satori

PIESAKIES SATORI JAUNUMIEM!Satori

Pievienojies Satori - interesantākajam interneta žurnālam pasaulē.

Satori
Satori
Ielogojies
Komentē
0

Sveiks, Satori lasītāj!

Neuzbāzīgu reklāmu izvietošana palīdz Satori iegūt papildu līdzekļus satura radīšanai un dažādo mūsu finanšu avotus, sniedzot lielāku neatkarību, tādēļ priecāsimies, ja šeit atspējosi savu reklāmas bloķēšanas programmu.

Paldies!