Aktualitātes
15.01.2021

Drīzumā LTV būs skatāms Latvijā uzņemts seriāls jauniešiem

Komentē
0
Saglabā

Latvijas Televīzijas eksperimentālā satura platformā "16+" tapis jauns jauniešiem seriāls – "Paliec negatīvs", ko režisējuši Una Rozenbauma un Māris Lagzdiņš.

Seriāla "Paliec negatīvs" sižets seko notikumiem kādā lauku muižā Covid-19 pandēmijas laikā. Divi jauniešu kolektīvi – meiteņu volejbola komanda kopā ar savu treneri (Varis Piņķis) un zēnu pūtēju ansamblis kopā ar diriģenti (Alma Rix) – ir devušies uz savām nometnēm, taču muižas īpašnieka (Gatis Gāga) izklaidības dēļ ir sajaukti nometņu rezervācijas datumi un pārpratuma rezultātā muižas numuriņos meitenes un zēni tiek salikti kopā uz vienu nakti. No rīta izrādās, ka zēnus atvedušajam šoferim ir saslimšanas simptomi un pozitīvs tests, tādēļ drošības pēc jauniešiem jāpaliek pašizolācijā tieši tādās kompānijās, kā pārlaista nakts.

Seriālu, kas TV pirmizrādi piedzīvos 28. janvārī, veidojuši televīzijas, kino un reklāmas profesionāļi ar režisoriem Unu Rozenbaumu un Māri Lagzdiņu priekšgalā. Kā raksta televīzija, stāsts veidots Latvijas seriāliem neierastā estētikā. Visi jaunieši, kuri piedalās seriālā, ir bez iepriekšējas pieredzes, bet pieaugušo lomās iejūtas profesionāli aktieri.

"Ļoti ātri vienojāmies savā starpā, ka gribam, lai seriāls ir par sapratni, draudzību un dažādības pieņemšanu. Un, protams, par mīlestību, par ko, lielākā vai mazākā mērā, ir visas pasaules filmas un seriāli," teic viens no seriāla režisoriem, Māris Lagzdiņš. "Mēs gribējām nevis pamācīt jauniešus, bet parādīt pasauli, kurā jau eksistē vēlamā normalitāte, kurā dažādība tiek pieņemta, nevis izsmieta," piebilst Una Rozenbauma.

Galvenās jauniešu lomas seriālā atveido Elīza Mickus (Marta), Varis Vilciņš (Vova) un Frīda Šulte (DžiDži). 

Seriālam ir 6 epizodes, kas katra ir aptuveni 12 minūtes gara. Seriāls veidots filmu studijā "fon Films", kuras radošajā kontā šis ir pirmais seriāls. Seriāla scenārijs tika veidots no nulles, sadarbojoties seriāla režisoru tandēmam Mārim Lagzdiņam un Unai Rozenbaumai, pieaicinot ilggadējo "Pusnakts šova septiņos" un seriāla "Nopietni?" scenāristi Ievu Biti. Seriālu producēja Agate Prozoroviča, kura ilgi darbojusies "Film Angels Studio" un šobrīd darbojas kā izpildproducente spēlfilmu kategorijā.

 

Patika šī publikācija? Atbalsti interneta žurnālu “Satori” un ziedo tā darbībai!

SAISTĪTI RAKSTI

Satori

PIESAKIES SATORI JAUNUMIEM!Satori

Pievienojies Satori un izmanto reģistrēta lasītāja priekšrocības - vērtē, komentē un veido rakstu arhīvu!

Satori
Satori
Pieraksties!
Komentē
0

Sveiks, Satori lasītāj!

Neuzbāzīgu reklāmu izvietošana palīdz Satori iegūt papildu līdzekļus satura radīšanai un dažādo mūsu finanšu avotus, sniedzot lielāku neatkarību, tādēļ priecāsimies, ja šeit atspējosi savu reklāmas bloķēšanas programmu.

Paldies!