nazis
pirms 5 gadiem
Cilvēka domāšana nav mainījusies no akmens laikmeta un tā ir ļoti īsa. Visa informācija tiek sašķirota derīgajā (izmantojamā) un nederīgajā. Vienkāršāk - atšķirt labu no ļauna. Tāpat arī cilvēka spriedumi ir īsi un tādiem tiem jābūt. Tā jau ir politiķu problēma, kā viņi domā mainīt tautas spriedumus par viņiem.

Ilze Akmentina
pirms 5 gadiem
domāšana binārajās opozīcijās pasti raksturīga mītiskajai domāšanai, jeb mītiskajā pasaules uzskatā dzīvojošajām sabiedrībām. savējie - svešie, labie - ļaunie, tikumīgie - netikumīgie, derīgie - nederīgie... šāds domāšanas veids vienkārši un, galvenais, ātri noved pie totalitāru partiju un pēc tam pie totalitāru struktūru veidošanās sabiedrībā.

Guntis Kārkliņš
pirms 5 gadiem
Nebūt nav aksioma ka tas ir slikti un nepareizi no kopienas izdzīvošanas viedokļa.

Guntis Kārkliņš
pirms 5 gadiem
Nebūt nav aksioma ka tas ir slikti un nepareizi no kopienas izdzīvošanas viedokļa.

dzimmijs13
pirms 5 gadiem
Nu skaidrs, jau skaidrs. Protams ka jācenšas atrast "zelta vidusceļu"... un galvenais, ar to nesaprast tikai kā primitīvu "kopējā ienaidnieka" meklēšanu, piemēram, kā nacionāļi un saskaņieši kopīgi cīnās pret homoseksualitāti. Ups, nepolitkorekti sanāca, gribēju teikt - kopīgi cīnās par Tikumību.
Jā, par spēju izprast kā funkcionē birokrātiskais aparāts - derētu (nu jā, pa kuru laiku) pasēdēt arhīvā un palasīt atmodas laika periodiku, atceros ka tad bija rakstu sērijas, kas diezgan labi izskaidroja birokrātijas būtību. Protams, tad temats bija par padomju birokrātiem, tāda naiva, skaista cerība ka brīvajā Latvijā tā nebūs... Nu ja, princips izrādās nemainīgs.
Pēc atmiņas, viena tēze bija par birokrātu skaita pieauguma matemātisko progresiju, ka kārtīgs birokrāts centīsies vienmēr izsist sev divas palīga vakances, nevis vienu palīgu - tāpēc ka viens palīgs var censties ieņemt viņa vietu, bet divi palīgi rīvēsies savstarpēji. Un lai izsistu savā iestādē divas palīgu vietas, vienkārši jāpalielina cirkulējošo dokumentu skaits. Darba apjoms (nelietderīgais darbs, ko postulēja kā darba imitāciju), pieaug, abi palīgi vairs netiek galā, jāpieņem atkal katram pa diviem palīgiem... ja atmiņa neviļ, apmēram tā principā, ne detaļās, protams, par padomju birokrātiem.
Bet pie mums taču tā vairs nav, vai ne?
 ATGRIEZTIES UZ RAKSTU

PĒC TĒMAS SAISTĪTI RAKSTI

Satori

PIESAKIES SATORI JAUNUMIEM!Satori

Pievienojies Satori un izmanto reģistrēta lasītāja priekšrocības - vērtē, komentē un veido rakstu arhīvu!

Satori
Satori
Pieraksties!

Sveiks, Satori lasītāj!

Neuzbāzīgu reklāmu izvietošana palīdz Satori iegūt papildu līdzekļus satura radīšanai un dažādo mūsu finanšu avotus, sniedzot lielāku neatkarību, tādēļ priecāsimies, ja šeit atspējosi savu reklāmas bloķēšanas programmu.

Paldies!