Rasma Eglīte
pirms 6 gadiem
Man liekas,ka Latvijā daudzi valstsvīri un sievas ir galīgi apdulluši,jo paši nesaprot ko un kāpēc runā.Starp citu,ja palasa portālu "kompromat",tad lasot Ušakova runas katrā tekstā ir rupjības,tikai nepabeigtā formā.Un dzirdot jauniešu sarunas,jābrīnās kāda ģimenē auguši!Nemaz nevajag lielās pilsētas,jo šī vājprātīgā rupjības vara ir pārņēmusi visu Latviju.Kāda Latvijas novada centra pilsētiņā(atrodas apmēra 7 km no Lietuvas robežas)ir lielveikals"'Tops'".Bija sestdienas rīts-divi mazi puišeļi ēda saldējumu ārpusē pie veikala durvīm,sarunājas,bet katra vārda galā bija mīļvārdiņš b...
Pirms vairākiem gadiem dzirdēju radioraidījumu par visām rupjībām,kas virmo visapkārt un mani pārsteidza vienas studentes atbilde žurnālistei,ka visa rupjības bagātina latviešu valodu,ka mēs tā runājam arī fakultātē.Skumji,ka esam tik zemu krituši un vairs neprotam vai negribam piecelties!

Esenga Alātš
pirms 6 gadiem
Visu cieņu vidusskolniecei, kas spēj tik sakarīgi rakstīt un formulēt domu! Es vidusskolā toč tā nemācēju :)

Konstantin Chekushin
pirms 6 gadiem
Galvena kļūda - nedrīkst visu mērīt pēc savas mērauklas. Būtu forši, ja visi skolnieki šajā vecumā varētu tik prātīgi domāt un rakstīt. Analizēt. Baidos, ka tas tā nav. Un tiešam smieklīgi lasīt "Es un, neapšaubāmi, liela daļa citu vidusskolēnu bez vilcināšanās ķertos pie šīs literatūras rūpīgas izpētes un pārlasīšanas." Tā un redzu, ka skolnieki stāv rindā bibliotēkā. :) Un pēc tam, neviens neiet uz diskotēku, bet visi draudzīgi sēž klasē un diskutē.

Un es neieraudzīju pierādījumus, ka domāšanu nevar attīstīt citā veida. Bez porno, neķītras lamas un t.l. Varbūt skolniecei, kad viņai jau būs savi bērni, kad parādīsies dzīves pieredze, tad būs acīmredzams, ka pasaulē ir tik daudz instrumentus, lai stimulētu domāt, ka nav obligāti izmantot provokatīvus paņēmienus.

rinkiapkart
pirms 6 gadiem
Kāpēc nerunājam uz reiz latviski? Kāpēc brīvā sarunā neiestrpināt - es drāžu tavu māti? Tā tieši, bet starp citu. Citādi šajā ieilgušajā diskusijā man gudras skolnieces, iedvesmas pārņemtas skolotājas, dzejnieces uc intelektuāļi sāk atgādināt Mērnieku laiku un Deglava Rīga varoņus.


Kārlis Vērpe
pirms 6 gadiem
Ļoti labi, Patrīcija, tā tik turpināt. Lamu vai stingrākiem vārdiem kultūrā ir būtiska funkcija, īstajā vietā un laikā lietoti tie kaut vai šķeļ korektuma un samiernieciskuma plīvuru. Ir pavisam kas cits, ja par tiešām kaitnieciskām idejām saki, ka tās ir stulbas vai tās ir neapdomātas. Šādu vārdu rediģēšana no valodas pasauli nepadara labāku, ir un būs lietas, kuras pelna stingrākus vārdus. Un skolā patiešām ir jāvar runāt par visu un par visu var runāt saprātīgi. Atkarīgs no skolotāja. Ja audzēkņus sāk priekšstatīt kā vārus radījumus, kas nespēj patstāvīgi spriest, tad rezultāts tāds arī būs. Vieni izjutīs tikai lielāku nepatiku pret mācāmo vielu, citiem iespējas vingrināties domāšanā samazināsies vēl vairāk.

laimiņa
pirms 6 gadiem
rupjības cilvēki ir lietojuši un lietos,viss atkarīgs no situācijas un samaitātības pakāpes,bet pārsteidz,kā vienas eksaltētas daudzbērnu teicamnieces-deputātes hormonu vētras izraisīta fiksā ideja aizrāvusi mūsu simts negudrās galvas,kuras kā aunu bars nobļā...blējuši par tikumības sargāšanu un tagad paši vairs nemāk ar to sargāšanu tikt galā-ko tad un no kā un ar ko tad īsti jāsargā.

Krista Burāne 1
pirms 6 gadiem
Patrīcja, liels paldies par šo rakstu! Patiešām no sirds priecājos par šo skaidro saprāta balsi.

ievaj
pirms 6 gadiem
+miljons - sēdies, izcili! :) paldies par rakstu!

kad pati biju tavā vecumā, kas nu jau ir stipri sen, domāju tieši tāpat - īpaši par to loģiskās argumentācijas un dialoga kultūras iztrūkumu manā vidē, tieši par to, ka cilvēki operē primāri ar statusa simboliem (vecumu, piem.), ne loģisku argumentāciju. un pa šiem padsmit gadiem nekas īpaši nav mainījies, kā rādas, tomēr jāturpina vnk sistemātiski spiest, kamēr šis gravitācijas centrs beidzot pārbīdās. tas arī viss. nomācoši? jā. reizēm šķietami bezcerīgi? hell, yeah! bet opciju nav - vnk jāturpina spiest. tā ka vislabākie vēlējumi, domumās - turamies pie programmas! ;)
 ATGRIEZTIES UZ RAKSTU

PĒC TĒMAS SAISTĪTI RAKSTI

Satori

PIESAKIES SATORI JAUNUMIEM!Satori

Pievienojies Satori - interesantākajam interneta žurnālam pasaulē.

Satori
Satori
Ielogojies

Sveiks, Satori lasītāj!

Neuzbāzīgu reklāmu izvietošana palīdz Satori iegūt papildu līdzekļus satura radīšanai un dažādo mūsu finanšu avotus, sniedzot lielāku neatkarību, tādēļ priecāsimies, ja šeit atspējosi savu reklāmas bloķēšanas programmu.

Paldies!