Aktualitātes
15.10.2018

"Dokumentālista" režisors Ivars Zviedris jaunā raidījumā pēta dzīvi pierobežā

Komentē
0
Saglabā

Režisors Ivars Zviedris, kurš plašākai sabiedrībai labi zināms kā skaudrās dokumentālās filmas "Dokumentālists" režisors, jau divus gadus strādā pie jauna dokumentālā stāsta par dzīvi pierobežā. Filma vēl nav pabeigta, bet pie LTV1 skatītājiem jau ceturtdien, 18. oktobrī, dosies raidījumu cikls "Klausītājs" – par to, kas ir pierobeža un kā ļaudis tur dzīvo.

Atzītais dokumentālists Ivars Zviedris jau divus gadus kopā ar Haraldu Ozolu Latvijas pierobežā uzņem filmu "Valkātājs". Tas būs dokumentāls pilnmetrāžas stāsts par "valkātājiem" – cilvēkiem, kuri pāri robežai ved vjetnamiešus. Filmu šobrīd pabeigt nevar, jo viens no tās galvenajiem varoņiem atrodas cietumā, taču īsā formāta stāsti ir gatavi. Savā būtībā tās ir dokumentālas īsfilmas.

Objektīvs skats uz dzīvi pierobežā iespējams, jo filmas un stāstu autori tur jau pieņemti kā savējie. Divu gadu laikā iegūta uzticība, kas filmas varoņiem neļauj samelot – ko domā, kā domā, kāpēc domā. Kamera pierobežas dzīvē neiejaucas – tā tikai fiksē notiekošo, lai skatītājs redzētu pēc iespējas precīzāku tur notiekošā atspoguļojumu, lai sajustu pierobežas elpu un kolorītu.

Raidījuma sēriju centrā būs informatīvās telpas un Latvijas medijiem nesasniedzamie cilvēki, izzūdošie ciemi un to pēdējie iedzīvotāji, vietējie biznesmeņi un sava ceļa gājēji. "Klausītājs" – no 18. oktobra, ceturtdienās, plkst. 21.30 LTV1.

 

Patika šī publikācija? Atbalsti interneta žurnālu “Satori” un ziedo tā darbībai!

SAISTĪTI RAKSTI

Satori

PIESAKIES SATORI JAUNUMIEM!Satori

Pievienojies Satori un izmanto reģistrēta lasītāja priekšrocības - vērtē, komentē un veido rakstu arhīvu!

Satori
Satori
Pieraksties!
Komentē
0

Sveiks, Satori lasītāj!

Neuzbāzīgu reklāmu izvietošana palīdz Satori iegūt papildu līdzekļus satura radīšanai un dažādo mūsu finanšu avotus, sniedzot lielāku neatkarību, tādēļ priecāsimies, ja šeit atspējosi savu reklāmas bloķēšanas programmu.

Paldies!