Sarunas
30.05.2018

Diskusija: Redaktors – direktors, diktators vai protektors?

Komentē
0
Saglabā

Kādas ir attiecības starp gatavo darbu, mediju un kritiķi, kurš ir šī teksta autors? Kāda ir redaktora atbildība lasītāja un rakstītāja priekšā? Vai mākslas kritikas mediju redaktors ir misijas lieta? Ja tā, kāda ir šīs profesijas nākotne? Un, galu galā, kā vērtēt redaktora personības ietekmi uz publicēto kritiku? 17. maijā Latvijas Nacionālās bibliotēkas korē notika Starptautiskā kino festivāla (RIGA IFF) un Latvijas Nacionālās bibliotēkas rīkota diskusija par redaktora lomu mūsdienu medijos, lai pievērstos šim svarīgajam, bet bieži nenovērtētajam posmam mākslas kritikā. Uz sarunu tika aicināti tādi pieredzējuši kultūras mediju redaktori kā Ilmārs Šlāpins ("Satori"), Edīte Tišheizere ("Teātra Vēstnesis"), Kristīne Matīsa ("Kino Raksti"), Dace Smildziņa ("Ir"), Anita Bormane ("LA.lv") un Rudīte Kalpiņa ("Domuzīme"), bet sarunu vadīja kultūras žurnāliste Henrieta Verhoustinska. Piedāvājam noskatīties diskusijas norisi video formātā. 

Diskusija rīkota kā daļa no "RIGA IFF Critics Meeting 2018". "Critics Meeting" ir tikšanos un diskusiju platforma praktizējošiem Latvijas kino kritiķiem, studentiem un entuziastiem. 2018. gadā Rīgas Starptautiskā kino festivāla ietvaros (18. – 31. oktobrī) "Critics Meeting" pievērsīsies jautājumam – ko nozīmē būt kritiskam?

Sekot līdzi festivāla programmai iespējams "Riga IFF" mājaslapā un "Facebook" lapā.

 

Patika šī publikācija? Atbalsti interneta žurnālu “Satori” un ziedo tā darbībai!

SAISTĪTI RAKSTI

Satori

PIESAKIES SATORI JAUNUMIEM!Satori

Pievienojies Satori un izmanto reģistrēta lasītāja priekšrocības - vērtē, komentē un veido rakstu arhīvu!

Satori
Satori
Pieraksties!
Komentē
0

Sveiks, Satori lasītāj!

Neuzbāzīgu reklāmu izvietošana palīdz Satori iegūt papildu līdzekļus satura radīšanai un dažādo mūsu finanšu avotus, sniedzot lielāku neatkarību, tādēļ priecāsimies, ja šeit atspējosi savu reklāmas bloķēšanas programmu.

Paldies!