Aktualitātes
22.12.2020

Decembrī bez maksas skatāma studijas "Lokomotīve" filmu izlase

Komentē
8
Saglabā

Līdz 31. decembrim, atzīmējot fimu studijas "Lokomotīve" 25 gadu jubileju, portālā "Latvijasfilma.lv" bez maksas skatāmas deviņas studijas producētās filmas.

Izlasē iekļautas divas Dāvja Sīmaņa filmas: "Pelnu sanatorija", kuras darbība norisinās 1917. gadā Kurzemē, nomaļā sanatorijā, kur ārstējas kontuzēti un mentāli traumēti kareivji, kā arī "mockumentary" žanra filma "Valkyrie Limited",  kas, sekojot līdzi Riharda Vāgnera operas "Valkīra" iestudēšanas procesam Latvijas Nacionālajā operā, traģikomiski mēģina atklāt to, cik iespējami vai neiespējami māksliniekam ir realizēt savu ideālu vīziju.

Tāpat izlasē skatāmas vairākas lietuviešu režisoru filmas: Igna Jonīna filmas "Neredzamā", kur skan Toma Auniņa un Vladislava Nastavševa oriģinālmūzika, un "Spēlmanis", ko 2014. gadā Lietuva izvirzīja ASV Kinoakadēmijas balvai Oskars labākās ārzemju filmas kategorijā, Toma Vengra drāma "Dzimtene", kas vēsta par divpadsmitgadīga amerikāņu pusaudža Kova pieredzi, pirmo reizi ierodoties mātes dzimtenē Lietuvā īsi pēc Padomju savienības sabrukuma, un Kristijona Vildžiūna filma par trim draugiem, kas pēdējā padomju ēras gadā Viļņā nodibina Senekas brālību.

Decembrī bez maksas skatāma arī Aika Karapetjana filma "Pirmdzimtais", kas Latvijas Nacionālajā kino festivālā Lielais Kristaps 2017. gadā saņēma nominācijas vienpadsmit kategorijās, Ivara Tontegodes filma "Sēņotāji", kas seko lielas starptautiskas kompānijas ierindas darbinieka Pētera sevis meklējumu ceļam, kā arī Roberta Vinovska un Arta Kundziņa filma "Sviests", kas iezīmē 20. gadsimta nogales Latvijas kino radošo drosmi un neprātu.

Filmas skatāmas studijas "Lokomotīve" mājaslapā, izmantojot kodu LOCO25.

 

Patika šī publikācija? Atbalsti interneta žurnālu “Satori” un ziedo tā darbībai!

SAISTĪTI RAKSTI

Satori

PIESAKIES SATORI JAUNUMIEM!Satori

Pievienojies Satori un izmanto reģistrēta lasītāja priekšrocības - vērtē, komentē un veido rakstu arhīvu!

Satori
Satori
Pieraksties!
Komentē
8

Sveiks, Satori lasītāj!

Neuzbāzīgu reklāmu izvietošana palīdz Satori iegūt papildu līdzekļus satura radīšanai un dažādo mūsu finanšu avotus, sniedzot lielāku neatkarību, tādēļ priecāsimies, ja šeit atspējosi savu reklāmas bloķēšanas programmu.

Paldies!