Aktualitātes
18.01.2019

Darbu uzsāk Baltijas Kultūras fonds

Komentē
0
Saglabā

No 2019. gada darbu ir uzsācis Baltijas Kultūras fonds, kas paredzēts kopīgiem kultūras projektiem starp Latviju, Lietuvu un Igauniju.

Baltijas Kultūras fonda mērķis ir veicināt Baltijas valstu kultūras sadarbību un stiprināt Igaunijas, Latvijas un Lietuvas kultūras starptautisko atpazīstamību, īstenojot kopīgus kultūras projektus un pasākumus, lai panāktu lielāku starptautisko ietekmi. Turpmāk ik gadu tiks izsludināts kultūras projektu konkurss, šogad pieteikumu iesniegšanas termiņš ir 2019. gada 20. maijs.

"Būtiski, ka iecere īstenota gadā, kad katra no mūsu valstīm atzīmēja sava valstiskuma simtgadi, tajā esam ar spožiem starptautiskiem projektiem apliecinājuši mūsu kultūras sadarbības spēku un nenovērtējamo nozīmi diplomātijā. Esam sekmīgi aizvadījuši Baltijas valstīm veltīto Londonas grāmatu tirgu, guvuši plašu starptautiskās publikas ievērību Baltijas valstu simbolisma mākslas izstādē Orsē muzejā," atzīmē kultūras ministre Dace Melbārde.

Baltijas Kultūras fonds atbalstīs profesionālus pasākumus un projektus arhitektūrā, vizuālajā mākslā, dizainā, literatūrā, mūzikā, skatuves mākslā, bibliotēku, muzeju un arhīvu nozarēs, kā arī finansēs starpdisciplinārus projektus.

Fonda prioritāte ir atbalstīt jaunus, vienreizējus kultūras pasākumus ārpus Baltijas valstīm, piemēram, koncertus, izstādes, festivālus, izrādes, starptautiskus pasākumus, kuros galvenā uzmanība pievērsta Baltijas reģionam, kā arī pasākumus, kas veicina kultūras internacionalizāciju.

Finansējums vienam projektam noteikts 25 000-100 000 eiro apmērā, un finansējuma saņēmējam būs jānodrošina pašfinansējums vismaz 20% apmērā. Uz atbalstu varēs pretendēt tikai Igaunijas, Latvijas vai Lietuvas juridiskās personas. Katra projekta vadošajam partnerim ir jāpiesaista partneri no visām trim Baltijas valstīm.

Projektu pieteikumus vērtēs sešu pārstāvju ekspertu komisija, pārstāvot dažādas kultūras jomas. Ekspertu komisija tiek iecelta uz trim gadiem. Katru valsti komisijā pārstāv divi komisijas locekļi.

Fonds tiek pārvaldīts ar triju Baltijas valstu kultūrkapitāla fondu starpniecību, pamatojoties uz triju gadu rotāciju. Igaunijas Kultūras fonds ir pirmais, kas uzsāk fonda darbības nodrošināšanu.

Igaunijas Kultūras fonda priekšsēdētāja Kertu Saks uzsver, ka Baltijas Kultūras fonds būs pirmā plašā starptautiskā programma, ko pārvaldīs Igaunijas Kultūras fonds. "Iepriekš esam finansējuši starptautiskus projektus tulkošanas programmā, kurā atbalstījām ārzemju izdevējus un tulkotājus, popularizējot labāko no igauņu literatūras pasaulē. Baltijas Kultūras fondā, strādājot ar starptautisku ekspertu komisiju, mūsu darbība iegūs jaunu kvalitāti."

Katra Baltijas valsts ik gadu fondā ieguldīs 100 000 eiro. Fonds plāno pieņemt arī ziedojumus. Kā pirmais mērķziedojums, ko saņems Baltijas Kultūras fonds, minams Ziemeļvalstu Ministru padomes ziedojums 100 000 eiro apmērā. Ziedojums paredzēts kopīgu kultūras veicināšanas un apmaiņas pasākumu īstenošanai Ziemeļvalstīs.

Baltijas Kultūras fonda statūti, kā arī pieteikšanās procedūras apraksts ir pieejams programmas mājaslapā. Fonda darba valoda ir angļu valoda.

 

Patika šī publikācija? Atbalsti interneta žurnālu “Satori” un ziedo tā darbībai!

SAISTĪTI RAKSTI

Satori

PIESAKIES SATORI JAUNUMIEM!Satori

Pievienojies Satori un izmanto reģistrēta lasītāja priekšrocības - vērtē, komentē un veido rakstu arhīvu!

Satori
Satori
Pieraksties!
Komentē
0

Sveiks, Satori lasītāj!

Neuzbāzīgu reklāmu izvietošana palīdz Satori iegūt papildu līdzekļus satura radīšanai un dažādo mūsu finanšu avotus, sniedzot lielāku neatkarību, tādēļ priecāsimies, ja šeit atspējosi savu reklāmas bloķēšanas programmu.

Paldies!