polina
pirms 3 gadiem
Ļoti interesants raksts, lika aizdomāties. Jautājums zinātājiem - vai Latvijas krievvalodīgie arī tāpat mēģina stigmatizēt etnisko latviešu kopienu, vai arī tas ir raksturīgi tikai mazo valstu mazajām pamatnācijām?

medai
pirms 3 gadiem
un lūk arī labā latvieša grēksūdze. viņš jūt kaunu, ka balso, viņš jūt kaunu, ka balso par "llatviešu" partijām. Viņš tiek piespiests ar kaunu. Nu trakums kādā valstī dzivojam. Droši vien, ka tie 49 % Rīgā un 70% procenti Bauskā, Talsos un Daugavpilī, šobrīd kaut kur tricinās lielā kaunā un aiz izmisuma ir vai nu pārsauļojušies, vai pat jau sadzērušies. Tikai Mērsraga novads ar saviem 40% nebalsotāju gaida to šausmīgo rītdienas kaunu. Kad pirmie būs tie pēdējie un pēdejie tie pirmie, kad varēs sākt kaunēties tie balsotāji. Kāds tomēr apgrutinājums un kauns tā tautība, īpaši, jau, nonākot ārvalstu universitātē ar stilīgām idejām mācību programmā un prasībām pēc noteikta daudzuma publikāciju.

PRTG
pirms 3 gadiem
Andri, čau! Paldies par interesantu redzējumu tagad jau savā ziņā "no malas, no tālienes". Dažas lietas tiešām aizķēra, piemēram, par to kā "svešie nozog līksmību". Taču noskatoties filmas fragmentu vismaz man ir skaidrs, ka šie ir cilvēki, kurus grūti identificēt kā iederīgus vai neiederīgus Latvijas Nacionālājā kanonā, kāds vēl par laimi nav radīts. Lai arī kultūras ziņā atšķirīgi no stereotipiski cēlā, viedā un savrupā krīva, līva vai cita latvju tautas ideālā vīra vai sievas prototipa, ir redzams, ka svētkus tie svin no sirds, un viņos ir redzama spēcīga vēlme ja ne iederēties kaut kādos valstiskuma rāmjos, tad pavisam noteikti - piederēt nācijai vienotas tautas nešķirtas no valsts izpratnē. Tā ir liela un stipra īpašība, par kuru latvieši nereti rauc degunus, jo valsts taču nevar būt tas pats, kas nācija, pat ja citām tautām šīm lietām nav nošķīruma pat valodas līmenī. Tas, ka mēs rūgtās pieredzes ar citādo dēļ (nesākšu tagad visus lielvaru pāridarījumus uzskaitīt) nespējam šo integrācijas vēlmi redzēt kā patiesu, ir tikai vēl viena post-zviedru, post-nacistu, post-psrs okupācijas sindroma komponente. Nedaudz slimīgi, bet esam ar to sadzīvojuši, un gan jau sadzīvosim arī turpmāk. Taču kļūsim aizvien veselāki un vienotāki, ja beidzot Dievs būs žēlīgs un nākamos gadu simtus citādie nenāks un atkal nesitīs. Tā vismaz ticu.

Sienau
pirms 3 gadiem
Paldies par rakstu! Gribētos, lai kāds kādreiz uzraksta par to svarīgāko pretargumentu, bez kura komentētāji varētu tikai žēli plātīt rokas: nožēlojamo kosmopolītu, cilvēku bez mājās un patiesās dzīvesziņas, ja atļaujas paskatīties no malas uz latvisko prizmu.

Marī
pirms 3 gadiem
Visai nožēlojams kaunīgā latvieša raksts.

akmens
pirms 3 gadiem
Andri! Latvijas varas pārstāvji nemitīgi melo. Nevar būt, ka tu nezini, ka Māstrihtas kritērijus Latvija izpildīja, izcērtot un eksportējot mežus. Otru tādu ēkonomisko uzrāvienu vairs nevar atkārtot tuvākajos 100 gados.
Vjačeslavs Dombrovskis un Andris Vilks atzina to faktu, teiktami, ja Latvija neiestāsies Eiro zonā 2014. gadā, tā vispār nekad neiestāsies tur (Andris Vilks, Fin. ministrs). Latvija netika attīstīta ekonomika no1991. gada. Tagad notiek Krievijas pilsoņu valsts bagātību izpirkšana. Kad m. smeļas mutē, ir vajadzīgi ienaidnieki, un tie atrodas.
Rīkojums numur 2 ko izmainīja valstī? A neko. Jāmaina ir vēlešanu sistēma. Es neticu, ka tu to nezini.

akmens
pirms 3 gadiem
polina! Latvieši nav kopiena, bet tauta. Ebreji arī skaitās krievvalodīgie.
Jūs tomēr tieciet skaidrībā pati ar sevi, pirmsākums ir katrā no mums.

J.Vādons
pirms 3 gadiem
rakstā viss sajaukts kājām gaisā. paņemti tikai daži argumenti, kas noder teorijas pierādīšanai. ārpus jebkāda konteksta. būtu jauki uzzināt raksta mērķi. pat "Dzimtās valodas" viedie vīri nav latviešus parādījuši tik dumjas tautas gaismā kā šajā rakstā. bet ko vajag, vajag - daži latvieši spēj būt godīgi un paši sevi drosmīgi atmasko, vai ne? un ved patiesības gaismā arī tautiešus. diemžēl Saulītis gan nav pamanījis, ka kaunināti nepārtaukti tiek latvieši. arī savā rakstā Saulītis kaunina ne jau krievus (kur nu! tie tak latviešu, ne sava dumjuma upuri, ļaujot Krievijai rausīt sevi kā lelles). njā, Krievijas dzirnavas maļ. un nu jau kļūst pavisam ērti un viegli - jo tās sāk griezt paši latvieši. sak, integrācijas problēma ir pašu latviešu vaina, turklāt vaina, kas steidzami labojama. jo tā jau ir latviešiem: ka tikai kāds kaut ko sliktu nepadomā; ka tikai neesam neesam kāda ceļu pie mums par maz gludu nolaizījuši. ka tikai neesam nesmuki izrunājušiem pretī lielajiem kungiem, kam tas - ārprāts, ārprāts! - laikam nav lāgā paticis, tāpēc viņi lien "matuškas" azotē.
 ATGRIEZTIES UZ RAKSTU

PĒC TĒMAS SAISTĪTI RAKSTI

Satori

PIESAKIES SATORI JAUNUMIEM!Satori

Pievienojies Satori un izmanto reģistrēta lasītāja priekšrocības - vērtē, komentē un veido rakstu arhīvu!

Satori
Satori
Pieraksties!

Sveiks, Satori lasītāj!

Neuzbāzīgu reklāmu izvietošana palīdz Satori iegūt papildu līdzekļus satura radīšanai un dažādo mūsu finanšu avotus, sniedzot lielāku neatkarību, tādēļ priecāsimies, ja šeit atspējosi savu reklāmas bloķēšanas programmu.

Paldies!