Publicitātes foto
 
Aktualitātes
24.07.2020

Cirka festivāls "Re Rīga!" piedāvās izrādi uz Rīgas jumtiem

Komentē
0
Saglabā

No 15. līdz 20. augustam Rīgas pilsētvidē un Rīgas cirkā notiks laikmetīgā cirka festivāls "Re Rīga!".

Festivāls iesāksies Dzegužkalnā ar 15. un 16. augusta Rīgas svētku programmā iekļautajām cirka izrādēm, kā arī Rīgas cirka skolas aktivitātes bērniem. Savukārt no 18. līdz 20. augustam festivāls piedāvās izrādes Rīgas centrā – Rīgas cirkā un tā apkaimē, K. K. fon Stricka villā un citviet. Vairums izrāžu paredzēts izrādīt pilsētvidē, izrādes pielāgojot izvēlētajai vietai. Site-specific jeb vietai pielāgotās izrādes mērķis ir ļaut skatītājam justies kā daļai no mākslas darba.

"Šis ir īpašs gads, jo Covid-19 pandēmijas dēļ it visur pasaulē mainījušies noteikumi kultūras pasākumu jomā. Daudzās valstīs masu pasākumi, tostarp lielie cirka festivāli, ir atcelti, un tāpēc ir kļuvis iespējams mūsu formāts – uz Rīgu varam uzaicināt māksliniekus, kuri citkārt lielā pieprasījuma dēļ mums nebūtu pieejami," stāsta festivāla "Re Rīga!" radošais direktors Mārtiņš Ķibers. "Cirks visos laikos ir devis cilvēkiem brīnuma sajūtu, un tas šobrīd ir īpaši svarīgi kā rīdziniekiem, tā pilsētas viesiem – klātienē redzēt profesionālu mākslinieku sniegumu un gūt prieku," turpina Ķibers.

Drošības apsvērumu dēļ lielākā daļa festivāla izrāžu notiks brīvā dabā. Bez klasiska formāta laikmetīgā cirka izrādēm festivāls piedāvās arī Rīgā vēl nebijušu formātu – apvienības "Be Flat" (Beļģija) parkūra izrādi "Follow Me", kas norisināsies jumtu līmenī virs skatītāju galvām. Mākslinieki aicinās skatītājus akrobātiskā ceļojumā cauri pilsētvidei – no trokšņainās Merķeļa ielas cauri Rīgas cirkam uz Alfrēda Kalniņa ielu un tālāk cauri pagalmiem uz Elizabetes ielu. Katras izrādes saturu lielā mērā noteiks maršruts, ko "Be Flat" izvēlēsies, tāpēc ikviena izrāde būs unikāla. 

Savukārt cirka apvienība "Amer i Àfrica" (Katalonija) rādīs iestudējumu "Envà", kurā divi izrādes varoņi, izmantojot pāru akrobātikas tehniku un iesaistot arī skatītājus, izspēlēs cilvēcisko attiecību īpatnības. Rīgas svētkos uzstāsies arī Rīgā jau pabijušais klauns Murmuyo (Spānija). Šoreiz viņš šurp vedīs izrādi "Su-Seso taladro", kurā ķersies pie autosatiksmes regulēšanas jautājumiem. Dzegužkalnā Rīgas svētku laikā uzstāsies arī cirka apvienība "Entre Nous" (Francija).

"Re Rīga!" festivālā piedalīsies vēl citi viesmākslinieki, tostarp arī mākslinieki no Rīgas cirka rezidenču programmas. Festivāla programmā iekļautas gan maksas, gan bezmaksas izrādes. Biļetes uz maksas izrādēm var iegādāties "Aula.lv".

Vairums festivāla izrāžu (īpaši Rīgas svētku programmā iekļautās) ir paredzētas ģimeņu auditorijai. Kā sola rīkotāji, visas aktivitātes – gan izrādes, gan cirka skolas rotaļu laukums – tiks nodrošinātas, ievērojot distancēšanās noteikumus un sanitārās prasības.

Ielu mākslas un laikmetīgā cirka festivāls "Re Rīga!" notiek astoto gadu, un tas ir lielākais laikmetīgā cirka un ielu mākslas notikums Baltijā. Festivāls ik gadu skatītājus iepazīstina ar jaunām, līdz šim maz iepazītām kultūras formām.

 

Patika šī publikācija? Atbalsti interneta žurnālu “Satori” un ziedo tā darbībai!

SAISTĪTI RAKSTI

Satori

PIESAKIES SATORI JAUNUMIEM!Satori

Pievienojies Satori un izmanto reģistrēta lasītāja priekšrocības - vērtē, komentē un veido rakstu arhīvu!

Satori
Satori
Pieraksties!
Komentē
0

Sveiks, Satori lasītāj!

Neuzbāzīgu reklāmu izvietošana palīdz Satori iegūt papildu līdzekļus satura radīšanai un dažādo mūsu finanšu avotus, sniedzot lielāku neatkarību, tādēļ priecāsimies, ja šeit atspējosi savu reklāmas bloķēšanas programmu.

Paldies!