Vestards Šimkus aplūko Māra Ārgaļa darbu
 
Aktualitātes
09.08.2018

Ciklu "Skaņai vajag mākslu" turpinās Šimkus un Šneiders

Komentē
0

Šā gada 16. augustā plkst. 18.00 fonda "Mākslai vajag telpu" Vasaras mājā, Kalnciema ielā 36/38, tiks atklāta pirmspēdējā izstāde projekta "Skaņai vajag mākslu" ietvaros. Izstādē atzītais latviešu pianists un komponists Vestards Šimkus veidos dialogu ar mākslinieka Māra Ārgaļa gleznu "Mūzika", kuru telpā pārnesīs jaunais gleznotājs Jānis Šneiders.

Ārgalis uzskatāms par vienu no dumpinieciskākajiem un novatoriskākajiem savas paaudzes autoriem, kā arī izcilākajiem zīmētājiem. Viņa darbos allaž dominējušas sirreālisma ietekmes, kas konkrētajā darbā ar nosaukumu "Mūzika" ienāk ne tikai tematiski, bet arī formāli. Citplanētiešiem līdzīgi radījumi, it kā spraucoties caur blīvu masu, tver pēc tajā klātesošā zelta dzīslojuma vai kosmosa putekļiem. Mākslinieks Jānis Šneiders šo ar acīm taustāmo materialitāti pārvērš kustīgā skulptūrā, līdzīgā mūzikas videoklipam, savukārt Vestarda Šimkus jaunradītā klavierdarba ritms vijas kā triepieni Māra Ārgaļa gleznā, iezīmējot muzikālo dzīslu.

Video no skaņdarba tapšanas:

Izstāde skatāma līdz 27. augustam. 23. augustā plkst. 18.00 vakarā MVT Vasaras mājā norisināsies māksliniekam Mārim Ārgalim veltīta saruna ar izstādes mākslinieku dalību, un to vadīs Ieva Kalniņa.

Visos pasākumos ieeja bez maksas.

Projektā "Skaņai vajag mākslu" piedalās grupa "Instrumenti" ar muzikālo ainavu par Džemmas Skulmes darbu "Putnubiedēklis" Marijas Ulmanes scenogrāfijā, grupa "Mumiy Troll" ar muzikālo interpretāciju par Bruno Vasiļevska darbu "Klusā daba – saules stars" Krišjāņa Elvika scenogrāfijā, Imants Kalniņš ar kompozīciju par Māra Ārgaļa darbu "Bez nosaukuma" "GolfClayderman" scenogrāfijā, Intars Busulis ar muzikālo interpretāciju par Dainas Riņķes darbu "Mūsu māja" Madaras Kvēpas scenogrāfijā, Vestards Šimkus ar kompozīciju par Māra Ārgaļa darbu "Mūzika" Jāņa Šneidera scenogrāfijā un grupa Prāta Vētra ar savu interpretāciju par Rūdolfa Piņņa darbu "Dārgakmeņi" Jāņa Kraukļa redzējumā. Izstāžu cikla mākslinieciskais vadītājs ir Kristians Brekte, video mākslinieks Rolands Briedis un projekta vizuālās identitātes izveidotājs ir Miķelis Mūrnieks.

Mākslinieciskais vadītājs: Kristians Brekte, video mākslinieks: Rolands Briedis, vizuālā identitāte: Miķelis Mūrnieks.

 

Patika šī publikācija? Atbalsti interneta žurnālu “Satori” un ziedo tā darbībai!

SAISTĪTI RAKSTI

Satori

PIESAKIES SATORI JAUNUMIEM!Satori

Pievienojies Satori - interesantākajam interneta žurnālam pasaulē.

Satori
Satori
Ielogojies
Komentē
0

Sveiks, Satori lasītāj!

Neuzbāzīgu reklāmu izvietošana palīdz Satori iegūt papildu līdzekļus satura radīšanai un dažādo mūsu finanšu avotus, sniedzot lielāku neatkarību, tādēļ priecāsimies, ja šeit atspējosi savu reklāmas bloķēšanas programmu.

Paldies!