Aktualitātes
03.03.2020

Ciklu "Pārmija" turpinās izrādes "Vecmāmiņu valsts" un "Vērpete"

Komentē
0
Saglabā

19. aprīlī kultūrvietā "Hanzas perons" norisināsies laikmetīgās skatuves mākslas notikumu sērijas "Pārmija" otrā epizode. Tās ietvaros būs skatāma izrāde "Vērpete", kuru veidojuši horeogrāfi Krišjānis Sants un Ēriks Ēriksons un kas saņēmusi "Spēlmaņu nakts" balvu par gada sasniegumu laikmetīgajā dejā. Bet pirmo reizi Rīgā būs iespēja noskatīties dramaturgu Justīnes Kļavas un Evarta Melnalkšņa, režisores Paulas Pļavnieces un teātra trupas "Kvadrifrons" gandrīz dokumentālo izrādi "Vecmāmiņu valsts".

Abi iestudējumi "Pārmijas" otrās epizodes laikā tiks izrādīti divas reizes – izrāde "Vecmāmiņu valsts" būs skatāma plkst. 16.00 un 20.00, savukārt deju izrāde "Vērpete" tiks izrādīta plkst. 14.00 un 18.00. Izrāžu starpbrīžos būs iespēja piedalīties sarunās ar izrāžu veidotāju radošajām komandām.

Izrāde "Vecmāmiņu valsts" līdz šim rādīta vien sešas reizes (Valmierā, Kuldīgā, Liepājā, Rēzeknē, Daugavpilī un Cēsīs – sarunu festivālā "Lampa" ar "British Council" pārstāvniecības Latvijā atbalstu). "Pārmijas" otrajā epizodē kultūrvietā "Hanzas perons" šī būs pirmā iespēja iestudējumu vērot Rīgā. Līdzās aktieru trupai "Kvadrifrons" izrādēs piedalīsies arī Jāzepa Mediņa Rīgas 1. mūzikas skolas meiteņu koris "Vivace".   

"Daļēji dokumentālajā izrādē "Vecmāmiņu valsts" trupas "Kvadrifrons" aktieri ar domubiedriem reflektē par Latvijas un Rietumeiropas sabiedrības novecošanās problēmu, šo tēmu apskatot ne tikai sociālpolitiskā, bet galvenokārt personīgā un intīmā kontekstā caur savu vecmāmiņu skatpunktu. Izrādē dokumentālas intervijas un to radoši pārstāsti mijas ar dziesmām, sadzīviskiem dialogiem un televīzijas raidījumu estētikā izspēlētām ainām, kurās iejūtas gan aktieri, gan bērnu koris. Visus izrādē iesaistītos māksliniekus vieno īpašas un emocionāli komplicētas attiecības ar saviem vecvecākiem, īpaši – ar vecmāmiņām," raksta pasākuma rīkotāji.

Savukārt latvieša Krišjāņa Santa un zviedra Ērika Ēriksona kopdarba "Vērpete" pamatā ir interese par ķermenisku pieredzi un tautas melodiju ritmiskajām struktūrām, ar kuru palīdzību mākslinieki izveidojuši deju partitūru tikai no vienas griešanās kustības. "Neatlaižot satvērienu, bet nemitīgi attīstot un mainot kustību telpā, dejotāji pamazām kļūst par spēku, kas virzās uz priekšu ar neapturamu inerci. Tāpat kā vērojot dabas stihiju, var fiziski sajust tās spēku, šī izrāde iedarbojas ar fascinējošu dinamiku, ko pirmais uztver ķermenis, nevis prāts," teikts izrādes aprakstā.

Izrādē "Vērpete" piedalās mūziķi Mārtiņš Miļevskis un Rihards Lībietis. Pirmizrādi "Vērpete" piedzīvoja Starptautiskajā Jaunā teātra festivālā "Homo Novus" 2015. gadā. Tā saņēma "Spēlmaņu nakts" balvu par gada sasniegumu laikmetīgajā dejā. Šoreiz, izceļot spilgtus notikumus par godu savai 25. dzimšanas dienai, "Homo Novus" to piedāvā noskatīties "Pārmijas" otrajā epizodē.

Vēl ir iespēja iegādāties biļetes uz cikla "Pārmijas" pirmo daļu 22. martā – Lauras Dišleres, Madaras Dišleres, Lienes Gravas un Mārča Auziņa iestudējumu "Intervija ar Frānsisu Bēkonu" un Igaunijas pazīstamākā horeogrāfa Marta Kangro izrādi "Pirmspagātne" ("Past Perfect").

Biļetes uz "Pārmijas" epizodēm pieejamas "Biļešu paradīzes" tirdzniecības vietās.

Par laikmetīgo izrāžu epizodēm "Pārmija"

Reizi mēnesī, svētdienās, kutūrvietā  "Hanzas Perons" tiks izrādīta viena "Pārmijas" laikmetīgo izrāžu epizode, kuras ietvaros būs iespējams pieredzēt augstvērtīgus mākslas darbus teātra, mūzikas, mākslas vai dejas žanrā. Tās būs izrādes vai performances, kas līdz šim Latvijā rādītas tikai dažas reizes šaurā skatītāju lokā, kā arī ārvalstīs tapuši darbi. Pirmās festivāla epizodes plānotas martā, aprīlī un maijā, pēc tam "Pārmija" ar jaunām epizodēm atgriezīsies rudenī, piedāvājot arī vairākas pirmizrādes. Laikmetīgo izrāžu epizodes "Pārmija" rīko nodibinājums "Tuvplāns".

 

Patika šī publikācija? Atbalsti interneta žurnālu “Satori” un ziedo tā darbībai!

SAISTĪTI RAKSTI

Satori

PIESAKIES SATORI JAUNUMIEM!Satori

Pievienojies Satori un izmanto reģistrēta lasītāja priekšrocības - vērtē, komentē un veido rakstu arhīvu!

Satori
Satori
Pieraksties!
Komentē
0

Sveiks, Satori lasītāj!

Neuzbāzīgu reklāmu izvietošana palīdz Satori iegūt papildu līdzekļus satura radīšanai un dažādo mūsu finanšu avotus, sniedzot lielāku neatkarību, tādēļ priecāsimies, ja šeit atspējosi savu reklāmas bloķēšanas programmu.

Paldies!