"Elpa"
 
Aktualitātes
03.08.2021

Cēsīs varēs redzēt dažas no labākajām pagājušās sezonas izrādēm

Komentē
0

Šonedēļ, Cēsu mākslas festivāla ietvaros, koncertzālē "Cēsis" aizsāksies teātra izrāžu "Grand Prix" skate. 4. augustā skatītājiem būs iespēja vērot Liepājas teātra izrādi "MALЫŠ", 15. augustā – Dailes teātra "Elpa", savukārt 26. augustā ciklu noslēgs Valmieras drāmas teātra izrāde "Labie cilvēki". Izrāžu atlasi veikusi teātra kritiķe, Zane Radzobe.

Teātra izrāžu skate aizsāksies 4. augustā, plkst. 19.00, kad Cēsīs viesosies Liepājas teātris ar izrādi "MALЫŠ". Režisora Dmitrija Petrenko iestudējums vēsta par 1941. gadu, kad kādai meitai tiek atņemts tēvs, kuru izsūta uz Sibīriju. 1944. gads uz Latviju karot atved kādas Sibīrijas mātes dēlu. Divas ģimenes tiek šķirtas, bet abu likteņi negaidīti savijas, kad tēvs Sibīrijā iepazīstas ar māti, bet dēls Latvijā sāk dzīvot ar meitu. "Šī izrāde nav par vēsturi, bet par ilgām pēc mājām, cilvēka spēku un vienlaikus bezspēcību, naidu un vienlaikus mīlestību, un par pieaugšanu," raksta veidotāji. Lugas autors ir viens spilgtākajiem mūsdienu Lietuvas dramaturgiem Marjus Ivaškevičs. Lomās – Kaspars Gods, Ilze Trukšāne, Karīna Tatarinova un Mārtiņš Kalita.

15. augustā plkst. 19.00 skatītāji varēs vērot vēl vienu režisora Dmitrija Petrenko iestudējumu – britu dramaturga Dankana Makmillana lugu "Elpa", kas pirmizrādi Dailes teātrī piedzīvoja vien pagājušā gada vasarā. "Stāsts ir par sievieti un vīrieti. Kad viņiem ienāk prātā doma par bērnu, to pavada daudzi iemesli, kāpēc tā nav laba ideja. Piemēram, zemeslode taču iet bojā, tāpēc atbildīgi būtu nevis radīt bērnus, bet stādīt mežus... Tomēr vairums cilvēku rada pēcnācējus, nevis domā, kā atveseļot zemeslodes plaušas. Tad kāpēc viņi tagad ir apjukuši? Šajā viena cēliena mīlestības stāstā skatītājiem būs iespēja nepārprotami ieraudzīt pašiem sevi, esot par lieciniekiem mīloša pāra savstarpējām attiecībām mūža garumā un atklājot krietnu savas dzīves komisma devu, kas ikdienas steigā pārtapusi par bailēm, šaubām, par "lielo" lēmumu pieņemšanu, rūpēm par pasauli un attiecību saglabāšanu," raksta izrādes veidotāji.

"Grand Prix" skati 26. augustā, plkst. 19.00 noslēgs Valmieras drāmas teātra izrāde "Labie cilvēki". Režisores Ineses Mičules iestudējums balstīts uz 2011. gadā sarakstīto amerikāņu dramaturga un scenārista, Pulicera prēmijas laureāta Deivida Lindsija-Ebēra (1969) daudzkārt godalgoto, tai skaitā arī prestižai amerikāņu Spēlmaņu nakts "Tony Awards" balvai nominēto lugu "Labie cilvēki" (Good people)." Šis ir mūsdienīgs stāsts par dzīves pārbaudījumiem, kuri tiek uzlikti labiem cilvēkiem. Tā centrā – jauna sieviete Mārgareta, kuru piemeklē dažādas likstas gan darbā, gan privātajā dzīvē. Mārgaretas dzīve nav viegla, taču viņas ticība un paļaušanās labajam ikvienā cilvēkā, humors un pacietība liek ieraudzīt un vērtēt apkārt notiekošo citādā gaismā. Kad Mārgareta satiek savu jaunības dienu mīlestību – nu jau bagātu un veiksmīgu cilvēku – atklājas, ka kultūrā, kur nemitīgi tiecoties piepildīt sapni par laimīgu dzīvi, cilvēks tomēr jūtas iztukšots. Zane Radzobe min, ka lai arī dramaturgs, iespējams, tā nedomā, bet Valmieras drāmas teātra iestudējums gan pārliecina – visi cilvēki ir labi cilvēki. Stāstam tas piedod arī savu devu sentimenta un skumju, kas tomēr nespēj aizēnot faktu – šī ir brīnišķīga komēdija. Par dzīvi," teikts anotācijā. Par dzīvi. Lomās – Elīna Vāne, Aigars Apinis, Dace Everss, Rihards Jakovels, Diāna Krista Stafecka, Baiba Valante.

Festivāla teātra izrāžu skati būs iespēja apmeklēt vakcinētām vai Covid-19 pārslimojušām personām, pasākuma norises vietā uzrādot digitālo Covid-19 sertifikātu.

Cēsu Mākslas festivāls norisināsies līdz 15. augustam. Tā ietvaros ar septiņiem lielformāta latviešu mākslinieku jaundarbiem Cēsu Laikmetīgās mākslas centrā norisinās laikmetīgās mākslas izstāde "Pielidot tuvāk saulei. Mīti un rituāli". Raiskumkrogā skatāma SEB stipendijas glezniecībā 2020 laureātes Madaras Kvēpas izstāde "Vesels". Savukārt festivāla noslēgumā 14. augustā Cēsu pils parka estrādē izskanēs Riharda Vāgnera operas "Valkīra" trešais cēliens.

 

Patika šī publikācija? Atbalsti interneta žurnālu “Satori” un ziedo tā darbībai!

SAISTĪTI RAKSTI

Satori

PIESAKIES SATORI JAUNUMIEM!Satori

Pievienojies Satori - interesantākajam interneta žurnālam pasaulē.

Satori
Satori
Ielogojies
Komentē
0

Sveiks, Satori lasītāj!

Neuzbāzīgu reklāmu izvietošana palīdz Satori iegūt papildu līdzekļus satura radīšanai un dažādo mūsu finanšu avotus, sniedzot lielāku neatkarību, tādēļ priecāsimies, ja šeit atspējosi savu reklāmas bloķēšanas programmu.

Paldies!