Skaisle Jatalniece
pirms 2 nedēļām
Skatītāji ir visādi, arī dumji un nesagatavoti. Jūtjūbī skatījos Demjēna Hērsta filmu, radītu Venēcijas biennālei - par dārgumiem no nogrimuša kuģa. Un taču tikai ar otro reizi pieleca. Tik izteikts bija un gan jau,ka ir joprojām asprātības trūkums manā ⁸uztverē.
Tas, kas notika vasarā Kuldīgā , kad mākslinieki nesapratās ar nemāksliniekiem, arī ir dažādu jautājumu vērts. Piemēram, vai katrs sūds jāuzskata par mākslu tikai tāpēc, ka to pasniedz kā mākslu? Vai ir tik grūti pieņemt situāciju, ka skatītājs ir gudrāks, pieredzējušāks mākslas vērtētājs kā konkrētās mākslas radītājs?

Vai skatītājam nav tiesības uz kritisku viedokli?
Tikai neko jaunu pateikt nespējīgi mākslinieki drīkst sludināt, ka sabiedrība lūk tāda un tāda, bet paši kādi? Kur jūsu atbildība?

Ai nu labi - ko tur daudz ....

Skaisle Jatalniece
pirms 2 nedēļām
Tā reize, kad tālāk nelasu, bet viedoklis ir. Proti, diskusijas tematam vajadzētu būt - kas notiek, notiks ar kultūru, kuras vērtība pirmkārt ir veiksmīga reklāma, veiksmīga ideja kā pārdot savu mākslu, kā situācijā, kad vairāk ir mākslas radītāju kā tikai skatītāju , pievērst uzmanību tieši saviem darbiem. Vai tā nav ātruma pārsniegšana ceļā uz kultūras bojāeju.
Nekādā gadījumā neizsaku vērtējumu AG darbiem, es uz izstādi negāju tieši tādas - man nepieņemamas, vulgāras uzbāzīgas reklāmas dēļ. Tīri teorētiski pieļauju, ka darbi nav ne sliktāki, ne labāki par citu jauno mākslinieku darbiem.

Lai veicas, lai izdodas! Mani nešokētu ne pliki pupi, ne vagīnas vai krāniņi, daudz kas jau redzēts un piedzīvots , bet ne tā, nē.
Stokholmā skatījos Andresa Serrano it kā skandalizās bildes. Krucifisks ielikts glāzē un tad apčurāts un tad nobildēts, piemēram.
Zviedri visu vēroja mierīgi, klusi, bet "brīvdomīgie" francūži -laikam tas bija Aviņjonā - izdemolēja izstādei paredzētās telpas un piedraudēja fotogrāfam tur nerādīties - paša labā.

Es ieteiktu lietas saukt vārdos - jauns mākslas žanrs - māksla provocēt.
 ATGRIEZTIES UZ RAKSTU

PĒC TĒMAS SAISTĪTI RAKSTI

Satori

PIESAKIES SATORI JAUNUMIEM!Satori

Pievienojies Satori un izmanto reģistrēta lasītāja priekšrocības - vērtē, komentē un veido rakstu arhīvu!

Satori
Satori
Pieraksties!

Sveiks, Satori lasītāj!

Neuzbāzīgu reklāmu izvietošana palīdz Satori iegūt papildu līdzekļus satura radīšanai un dažādo mūsu finanšu avotus, sniedzot lielāku neatkarību, tādēļ priecāsimies, ja šeit atspējosi savu reklāmas bloķēšanas programmu.

Paldies!