Photo by Samuel Zeller on Unsplash
 
Aktualitātes
20.12.2018

"Čekas maisi" internetā būs pieejami šodien

Komentē
0
Saglabā

20. decembra pēcpusdienā sāks darboties speciālā digitālo resursu vietne, kurā, saskaņā ar likumu "Par bijušās Valsts drošības komitejas dokumentu saglabāšanu, izmantošanu un personu sadarbības fakta ar VDK konstatēšanu", tiks publicēti LPSR VDK un ar tās darbību saistītie dokumenti, vēsta informācija Latvijas Nacionālā arhīva mājaslapā.

Šogad tiešsaistē tiks publicēta PSR VDK darbinieku telefongrāmata, LPSR VDK ārštata operatīvo darbinieku uzskaites kartotēka, LPSR VDK aģentūras alfabētiskā kartotēka, LPSR VDK aģentūras statistiskā kartotēka un Latvijas Nacionālā arhīva Latvijas Valsts arhīva fonda PA-101 "Latvijas Komunistiskās partijas Centrālā Komiteja" apraksti (uzskaites saraksti). 2019. gada janvārī vietne tiks papildināta ar lietās par sadarbības fakta konstatēšanu taisīto tiesas spriedumu rezolutīvajām daļām.

Lai Latvijas Nacionālā arhīva tīmekļvietnē piekļūtu VDK dokumentiem, interesentiem būs jāreģistrējas. Reģistrējoties būs jānorāda vārds, uzvārds, personas kods (ja nav personas koda – ārzemnieka identifikācijas kods, kas ierakstīts viņa personu apliecinošā dokumentā un valsts, kura dokumentu izdevusi), elektroniskā pasta adrese, kas būs tā lietotāja vārds, un parole, kā arī VDK likumam atbilstošs dokumentu izmantošanas mērķis. Ar mērķu piemēriem varēs iepazīties vietnes Lietošanas noteikumos.

Dokumenti tiek publicēti oriģinālajā kārtībā. Latvijas Nacionālais arhīvs norāda, ka lielākā daļa dokumentu ir krievu valodā un rokrakstā.

Vietnei, sākot ar pēcpusdienu, varēs piekļūt caur Latvijas Nacionālā arhīva mājaslapu.

Tēmas
 

Patika šī publikācija? Atbalsti interneta žurnālu “Satori” un ziedo tā darbībai!

SAISTĪTI RAKSTI

Satori

PIESAKIES SATORI JAUNUMIEM!Satori

Pievienojies Satori un izmanto reģistrēta lasītāja priekšrocības - vērtē, komentē un veido rakstu arhīvu!

Satori
Satori
Pieraksties!
Komentē
0

Sveiks, Satori lasītāj!

Neuzbāzīgu reklāmu izvietošana palīdz Satori iegūt papildu līdzekļus satura radīšanai un dažādo mūsu finanšu avotus, sniedzot lielāku neatkarību, tādēļ priecāsimies, ja šeit atspējosi savu reklāmas bloķēšanas programmu.

Paldies!