Aktualitātes
23.09.2021

Brīvdabas izstāde "Savvaļa" aicina uz Maikla Gordona skaņdarbu "Amplified" un ugunskura sarunu

Komentē
1

Sestdien, 2. oktobrī, "Savvaļā" notiks amerikāņu komponista Maikla Gordona (Michael Gordon) skaņdarba "Amplified" atskaņojums, ar kuru sāksies Mika Magones kūrētā "Gordoniāde", kā arī izstādes veidotāju un dalībnieku kopējā "ugunskura saruna".

Plkst. 15:00 "Savvaļas" izstādes dalībnieki un citi procesā iesaistītie pulcēsies uz atvērtu ugunskura sarunu un kopīgiem spēkiem mēģinās saprast – kas ir "Savvaļa", kā pret to izturēties  un kur tai tālāk doties.

Plkst. 18:30 notiks koncerts, par kuru Magone raksta šādi: "Pirms aptuveni divpadsmit gadiem pazīstamais amerikāņu komponists, viens no kolektīva "Bang On A Can" dibinātājiem Maikls Gordons, visticamāk, neplānoja un neiztēlojās, ka laika gaitā viena otrai sekojošas četras kompozīcijas viena instrumenta kamersastāviem kļūs par savdabīgu ciklu. Toreiz, 2009. gadā, sitaminstrumentu ansmbļi "Slagwerk Den Haag" un "Mantra Percussion", kā arī deju kompānija "Club Guy & Roni" viņam kopīgi pasūtināja jaundarbu. Gordons tolaik bija daudz spēka veltījis vairākām lielformāta partitūrām un pēc orķestra darbiem "Decasia" un "Dystopia" jutās noguris no tonalitātes un orķestrācijām. Gribējās ko tīru, atbrīvojošu, rituālu. Līdz ar nolūku izmantot vienu instrumentu kameransambļa apstākļos radās skaņdarbs "Timber" – mūzika sešiem vienādiem koka sitamsintrumentiem jeb "simantrām". Gordons šo skaņdarbu iztēlojās kā ceļojumu tuksnesī, kurā sajūta par nepieciešamību izdzīvot skarbos apstākļos, attīra prātu un raisa vīzijas. Ar laiku sekoja vēl trīs citi skaņdarbi – "Rushes" septiņiem fagotiem (2012. g.), "Amplified" četrām elektriskajām ģitārām (2015. g.) un "8" astoņiem čelliem (2018. g.). Katrs no skaņdarbiem kā ceļojums, kā skaniska, fiziska un prāta pieredze, kas tiklab ir viens. Viena "Gordoniāde".

Ar skaņdarba "Amplified" atskaņojumu "Savvaļā" "Gordoniāde" aizsāksies Latvijā. Gada laikā dažādās vietās un kontekstos pirmatskaņojumus piedzīvos visi četri minētie Maikla Gordona skaņdarbi. Pirmo no tiem izpildīs īpaši šim atskaņojumam veidots Latvijas-Lietuvas ģitāristu kvartets ar Rihardu Gobu, Rūdolfu Ozolu, Pranu Kentru (Pranas Kentra) un Martinu Majorovu (Martin Majorov) sastāvā."

Fragments no "Amplified" Dublinas Ģitāru kvarteta izpildījumā:

Koncerts un visa "Gordoniāde" top, sadarbojoties izstādes "Savvaļa" veidotājiem, mūzikas, mākslas un vietējās ražas festivālam "Zemlika" un koncertzālei "Latvija" Ventspilī.

"Savvaļas" izstādi jebkurā diennakts laikā bez maksas apmeklēt var ikviens, bet, dodoties uz sestdien plānotajiem pasākumiem, apmeklētājiem būs jāuzrāda Covid-19 vakcinācijas sertifikāts kopā ar personu apliecinošu dokumentu.

Šī ir "Savvaļas" otrā sezona, kurā vairāk nekā 30 Latvijas, Lietuvas, Igaunijas un Somijas mākslinieki izstādījuši savus darbus pļavās, mežos, purvos un ezeros. Šogad izstādi sadarbībā ar "Satori" un biedrību "Ascendum" papildina "Savvaļas darbnīcu" notikumu virkne, kas norisinās visas vasaras garumā – to atbalsta VKKF mērķprogramma "Kultūrelpa".

"Savvaļā" var nokļūt gan ar auto (pēc koordinātām 57°12'43.4"N 25°58'05.7"E; Google Maps: ej.uz/savvala_karte), gan ar autobusu, braucot līdz pieturai "Jaundrusti". Aicinām apmeklētājus izvēlēties brīvdabai piemērotu apģērbu, tostarp gumijas zābakus. Vairāk informācijas par "Savvaļu" atrodams mājaslapā, kā arī sociālajos medijos Facebook un Instagram.

 

Patika šī publikācija? Atbalsti interneta žurnālu “Satori” un ziedo tā darbībai!

SAISTĪTI RAKSTI

Satori

PIESAKIES SATORI JAUNUMIEM!Satori

Pievienojies Satori - interesantākajam interneta žurnālam pasaulē.

Satori
Satori
Ielogojies
Komentē
1

Sveiks, Satori lasītāj!

Neuzbāzīgu reklāmu izvietošana palīdz Satori iegūt papildu līdzekļus satura radīšanai un dažādo mūsu finanšu avotus, sniedzot lielāku neatkarību, tādēļ priecāsimies, ja šeit atspējosi savu reklāmas bloķēšanas programmu.

Paldies!