Publicitātes attēls.
 
Aktualitātes
10.11.2023

"BDO jauno mākslinieku balvu 2023" saņem māksliniece Agate Tūna

Komentē
0

Latvijas Mākslas akadēmijas eksperimentālajā mākslas telpā "Pilot" 9. novembrī tika atklāta "BDO jauno mākslinieku balvas 2023" izstāde un paziņots konkursa uzvarētājs. Visaugstāko žūrijas novērtējumu un ceturto "BDO jauno mākslinieku balvu" šogad saņēma māksliniece Agate Tūna par instalāciju "Tehno-rēgs". Līdz ar šo apbalvojumu māksliniece iegūst arī naudas balvu – 2000 EUR.

Mākslas darbs "Tehno-rēgs" metaforiski attiecas uz digitālajiem nospiedumiem, kurus cilvēki atstāj virtuālajā vidē. Tie var būt nebūtiski, piemēram, kešatmiņā saglabāti vietņu dati, vai redzamāki, piemēram, sociālo mediju ziņas, kas var turpināt "vajāt" mūsu tiešsaistes personas vēl ilgi pēc to izveides. No arhivētiem e-pasta ziņojumiem līdz neaktīviem sociālo mediju profiliem kolektīvā digitālā eksistence izplatās visā plašajā elektriskajā tīkla spektrā. Šis tīkls, kas katru dienu veic neskaitāmus datu atjauninājumus un saglabāšanas funkcijas, ir mājvieta plašam "rēgu" mājoklim. "Rēgs, kas ir atkārtots motīvs autores mākslinieciskajā darbībā, iemieso nepārtraukto praksi, lai aptvertu un attēlotu nenotveramo fotogrāfijā. Savukārt izmantotā eksperimentālās fotogrāfijas ķīmijgrammas tehnika līdzinās rūpīgi izpildītam burvju trikam, fiksējot fotogrāfiju bez kameras. Tāpat kā burvju triks, fotogrāfijas spēks slēpjas ne tikai gala attēlā, bet arī tā radīšanas procesā, kas ir tikpat sarežģīts un daudzšķautņains kā attēli, ko tas rada," stāsta rīkotāji.

"Jaunās tehnoloģijas un plašsaziņas līdzekļi nekad nav īsti "jauni", bet gan kalpo kā iepriekšēju izgudrojumu transformācijas vai uzlabojumi. Tādējādi manā praksē ir lietderīgi apvienot digitālās un analogās metodes, veicinot intriģējošu dialogu starp abiem," skaidro laureāte Agate Tūna. 

Agate Tūna finālam tika nominēta kopā ar citām četrām māksliniecēm, LMA maģistra programmas absolventēm – Annemariju Gulbi, Martu Viktoriju Agrumu, Dzeldi Mierkalni un Katrīnu Ievu.

"BDO jauno mākslinieku balva" ir "BDO Latvia" iniciatīva, sadarbībā ar Latvijas Mākslas akadēmiju (LMA), "KIM?" Laikmetīgās mākslas centru un eksperimentālās mākslas telpu "Pilot", kuras mērķis – atbalstīt jaunos māksliniekus pēc LMA maģistra studiju absolvēšanas kādā no vizuālās, vizuāli plastiskās vai audiovizuālās mediju mākslas nodaļu apakšnozarēm, lai sekmētu mākslinieka atpazīstamību un profesionālo karjeras attīstību pēc studiju noslēguma.

Konkursa žūrija: LMA rektors, profesors Kristaps Zariņš, LMA prorektore, mākslas zinātniece Antra Priede, "BDO Latvia" valdes priekšsēdētāja Vita Liberte, "BDO Latvia" vadošais partneris Jānis Zelmenis, "Kim?" Laikmetīgās mākslas centra izpilddirektore Evita Goze un Eksperimentālās mākslas telpas "Pilot" vadītāja Sabīne Vernere.

Tēmas
 

Patika šī publikācija? Atbalsti interneta žurnālu “Satori” un ziedo tā darbībai!

SAISTĪTI RAKSTI

Satori

PIESAKIES SATORI JAUNUMIEM!Satori

Pievienojies Satori - interesantākajam interneta žurnālam pasaulē.

Satori
Satori
Ielogojies
Komentē
0

Sveiks, Satori lasītāj!

Neuzbāzīgu reklāmu izvietošana palīdz Satori iegūt papildu līdzekļus satura radīšanai un dažādo mūsu finanšu avotus, sniedzot lielāku neatkarību, tādēļ priecāsimies, ja šeit atspējosi savu reklāmas bloķēšanas programmu.

Paldies!