Aktualitātes
19.05.2021

Atsāksies koncertsarunu cikls "Tuvāk" ar Liepājas Simfoniskā orķestra mūziķiem

Komentē
0
Saglabā

Jau rīt, 20. maijā pulksten 19 bezmaksas tiešraidē no Liepājas koncertzāles "Lielais dzintars" Liepājas Simfoniskais orķestris turpinās koncertinterviju ciklu "Tuvāk", kur mūzikā un sarunās iepazīstina ar saviem mūziķiem. Šajā reizē tas būs koka pūšaminstrumentu kvintets "Kurland Quintet", savukārt 17. jūnijā cikla fokusā būs arfiste Dārta Tisenkopfa.

Liepājas Simfoniskā orķestra simfoniju ciklu "Tuvāk", kas nupat ir nominēts Latvijas Televīzijas un Latvijas Radio gada balvai "Kilograms kultūras", turpina divas jaunas koncertsarunas.

Pirmajā no tām nepilnu stundu garajā tiešraidē, ko varēs vērot gan Liepājas Simfoniskā orķestra mājaslapas video galerijā, gan arī orķestra Facebook lapā, "Kurland Quintet" izpildījumā skanēs Ferenca Farkaša, Žaka Ibēra un Džona Voltera Bratona kompozīcijas.

Koka pūšaminstrumentu kvintets "Kurland Quintet" ir 2010. gada sākumā dibināts ansamblis, kur kopīgi muzicē pieci Liepājas Simfoniskā orķestra mūziķi – flautists Reinis Lapa, obojists Mārtiņš Zālīte, klarnetists Kārlis Catlaks, fagotists Artis Zēns un mežradznieks Ingus Novicāns. Paši mūziķi uzskata, ka kvinteta skanējuma burvība slēpjas tembru un krāsu bagātībā, ko sniedz instrumentu atšķirīgie skanējumi un dažādās saskaņas. Šie iemesli, kā arī vienkārša vēlme izbaudīt kamermuzicēšanas prieku ir "Kurland Quintet" darbības pamatā. Pēkšņas idejas un kaislīgas diskusijas par interpretāciju ir mēģinājumu procesa ikdiena, un tas mūziķus ļoti saista, jo labs ansamblis rodas ne tikai spēlējot.

Savukārt 17. jūnijā arfiste Dārta Tisenkopfa ir sagatavojusi burvīgu programmu ar Jekaterinas Valteres-Kīnes, Kamila Sensānsa un Mihaila Gļinkas mūziku.

Liepājas Simfoniskā orķestra arfiste Dārta Tisenkopfa savu izjusto spēles prasmi apguvusi Itālijā. Viņa sevi uzskata par perfekcionisti, vienmēr tiecas uz izaugsmi arfas spēlē. Dārta regulāri koncertē arī kā soliste un kamermūziķe un par vienu no saviem mērķiem ir izvirzījusi arfas kā soloinstrumenta popularizēšanu Latvijā. 18 gadu vecumā Dārta devās uz Itāliju, lai padziļināti apgūtu arfas spēles prasmi un 2018. gadā ar izcilību absolvēja maģistra studijas Parmas "Arrigo Boito" konservatorijā. Viņa ir specializējusies arī baroka lautas spēlē. Guvusi atzinību vairākos starptautiskos konkursos, piedalījusies laikmetīgās mūzikas festivālā "Traiettorie" un Mantovas kamermūzikas festivālā. Kā soliste sadarbojusies ar "Orchestra Regionale Emilia-Romagnia".

Koncertsarunu cikls "Tuvāk" aicina klausītājus attālināti tikties mūzikā un sarunās ar orķestra mūziķiem uz "Lielā dzintara" skatuves. Šajā klausītāju atzinību guvušajā koncertciklā, kas norisinās jau kopš aizvadītā gada vasaras, var baudīt gan orķestra mākslinieku solo spēli visdažādākajos mūzikas stilos, kā arī sarunā ar Liepājas koncertzāles vadītāju Timuru Tomsonu uzzināt, kas papildus mūzikai aizrauj un iedvesmo mūziķus. Visi iepriekšējie "Tuvāk" raidījumi aizvien bez maksas ir skatāmi orķestra mājaslapā.

 

Patika šī publikācija? Atbalsti interneta žurnālu “Satori” un ziedo tā darbībai!

SAISTĪTI RAKSTI

Satori

PIESAKIES SATORI JAUNUMIEM!Satori

Pievienojies Satori un izmanto reģistrēta lasītāja priekšrocības - vērtē, komentē un veido rakstu arhīvu!

Satori
Satori
Pieraksties!
Komentē
0

Sveiks, Satori lasītāj!

Neuzbāzīgu reklāmu izvietošana palīdz Satori iegūt papildu līdzekļus satura radīšanai un dažādo mūsu finanšu avotus, sniedzot lielāku neatkarību, tādēļ priecāsimies, ja šeit atspējosi savu reklāmas bloķēšanas programmu.

Paldies!