Aktualitātes
29.06.2022

Ar trīsdaļīgu notikumu trešo jubileju atzīmēs koncertzāle "Latvija"

Komentē
0

Svētdien, 24. jūlijā, Ventspilī ar trīsdaļīgu notikumu tiks atzīmēta koncertzāles "Latvija" trīs gadu jubileja.

Kā stāsta rīkotāji, trīsdaļīgo notikumu, kura izvērstāks nosaukums jeb sauklis ir "Kā stāstīt par trim gadiem neredzamai publikai", iedvesmojis gan vācu mākslinieks Jozefs Boiss (Joseph Beuys) un viņa 1965. gadā Diseldorfā īstenotā izrāde, gan pandēmijas laiks.

"Laiks, kurā mūsu visu kolektīvās un individuālās ieceres atcēlās, pārcēlās, tika koriģētas. Laiks, kurā mākslu iemācījāmies piedzīvot citādos apstākļos. Publika māksliniekiem kļuva neredzama gan objektīvu šķēršļu, gan ieilgušas piespiedu atturēšanās ietekmētas paradumu maiņas dēļ. Nav noslēpums, ka, par spīti kūtri klausītājiem, kas atgriežas koncertzālēs, joprojām no skatuves redzami tukšu sēdvietu puduri," raksta rīkotāji.

Jubilejas, kuru kopā ar koncertzāles komandu veido režisore Laura Groza un mākslinieku tandēms "Mareunrol`s", pirmās divas daļas ietvers gan performatīvu komentāru par šī laika novērojumiem, gan atskatu uz aizvadīto, trešo gadu un tā spilgtākajiem notikumiem koncertzālē "Latvija".

Par "Rudens darbiem" pagājušā gada septembrī atgādinās pianists Reinis Zariņš. Šī gada pavasarī Dmitrija Šostakoviča (Дмитрий Шостакович) Kamersimfonija (op. 110a) koncertzālē izskanēja pat divos atšķirīgos lasījumos. Uz vienu no tiem, turklāt – caur sākumu, caur komponista 8. stīgu kvartetu, no kura izauga Kamersimfonija, atskatīsies "Jubilejas kvartets" jeb Dina Dorofejeva (vijole), Kristīna Zeltkalne (vijole), Helēna Navicka (alts) un Pēteris Ozoliņš (čells).

Aizvadītā gada rudenī arī jauktais koris "Ventspils" kopā ar dirģentu Aigaru Meri koncertprogrammā "Atgriešanās Ventspilī" godināja Astora Pjacollas (Astor Piazzolla) simtgadi, un ar vairāku skaņdarbu izpildījumu to atminēsies arī šajā koncertzāles jubilejas reizē.

Aizvadītajā gadā koncertzāle īstenoja arī vairākus pasākumus kopā ar domubiedriem mūzikā, vizuālajā mākslā, dejā un literatūrā. Mākslinieku tandēms "Mareunrol`s" instalācijas veidā viesiem atgādinās par "Biežņu" un "Nabaga pasakām", par Jaņņa Ksenaka simtgades svinībām, par Krista Auznieka pieckāršā koncerta "Four Angles" pirmatskaņojumu un citiem notikumiem.

Jubilejas kulminācijā iecerēta pazīstamā britu ērģelnieka Džeimsa Makvinnja (James McVinnie) atgriešanās Ventspilī un muzicēšana, kopā ar amerikāņu komponistu Tristanu Periču (Tristan Perich) izpildot viņa īpaši Džeimsam radīto skaņdarbu "Infinity Gradient" jeb "Nebeidzama nogāze" – darbu stabuļu ērģelēm un simts (!) skaļruņiem.

Biļetes uz koncertzāles "Latvija" trīs gadu jubilejas notikumu Ventspilī 24. jūlijā nopērkamas "Biļešu Paradīzes" tirdzniecības tīklā.

 

Patika šī publikācija? Atbalsti interneta žurnālu “Satori” un ziedo tā darbībai!

SAISTĪTI RAKSTI

Satori

PIESAKIES SATORI JAUNUMIEM!Satori

Pievienojies Satori - interesantākajam interneta žurnālam pasaulē.

Satori
Satori
Ielogojies
Komentē
0

Sveiks, Satori lasītāj!

Neuzbāzīgu reklāmu izvietošana palīdz Satori iegūt papildu līdzekļus satura radīšanai un dažādo mūsu finanšu avotus, sniedzot lielāku neatkarību, tādēļ priecāsimies, ja šeit atspējosi savu reklāmas bloķēšanas programmu.

Paldies!