Aktualitātes
25.05.2022

Ar spoku stāstos balstītu izrādi Rīgā atgriezīsies cirka apvienība "Machine de Cirque"

Komentē
0
Saglabā

Rīgas cirks viesizrādēs uz Latviju ved pasaulē pazīstamo mūsdienu cirka mākslinieku apvienību "Machine de Cirque" (Kanāda), kas šoreiz Rīgā viesosies ar iestudējumu "Ghost Light" jeb "Spoku gaisma". Cirka izrāde būs skatāma 5. un 6. jūnijā plkst. 19.00 Mihaila Čehova Rīgas Krievu teātrī.

Izrāde ir spoku stāstos balstīts vēstījums par draudzības spēku un gaismas uzvaru pār tumsu. Izrāde piemērota visām skatītāju paaudzēm – pasaulē tā tiek rādīta gan kā ģimenes izrāde, gan cirka un teātru festivālu publikai.

Izrādes "Ghost Light" pamatā ir angļvalodīgajā telpā populārs mīts par teātra spokiem, kas uz skatuves kāpj brīdī, kad teātru, operu un cirka darbinieki devušies mājup un zālē atstājuši vien dežūrgaismiņu, kas angliski tiek dēvēta par spoku gaismu. Šī ir izrāde par pasaules cēloņsakarībām – par to, ka bezrūpīgajai lidojuma burvībai seko neizbēgamais kritiena brīdis, – un otrādi. Izrādē piedalās divi apvienības mākslinieki – Maksims Lorēns (Maxim Laurin) un Ugo Dario (Ugo Dario), kas kā akrobātu duets kopā uzstājas jau teju 15 gadus. Abi kopā atsperdēļa (angliskiteeterboard) disciplīnā uzstādījuši Ginesa rekordu – apmetuši pasaulē lielāko skaitu pēc kārtas veikto atmugurisko salto.

Apvienība "Machine de Cirque" dibināta 2013. gadā Kvebekā, Kanādā. Jau ar savu pirmo paštitulēto izrādi "Machine de Cirque", mākslinieki ieguva pasaules atzinību kā kritiķu, tā skatītāju aprindās. Minētā izrāde ir tikusi spēlēta vairāk nekā 700 reižu Eiropā, Āzijā un Ziemeļamerikā, un to ir noskatījušies vairāk nekā 300 000 skatītāju, tostarp arī Rīgas publika, kas krāšņo un humora pilno izrādi redzēja un ar stāvovācijām novērtēja 2019. gada nogalē. Kopumā apvienība šobrīd skatītājiem piedāvā septiņas dažādas izrādes. 

Rīgas cirka radošais direktors Mārtiņš Ķibers ir pārliecināts, ka "Ghost Light" Rīgas publikai būs vērtīgs un aizraujošs piedzīvojums: "Mana pieredze ar Machine de Cirque sākās jau 2015. gadā, kad viņus redzēju Monreālas cirka festivālā. Pagāja vairāki gadi, līdz izdevās atvest viņus uz Rīgu ar iepriekšējo izrādi, kas daudziem skatītājiem atstāja ļoti spilgtas un pozitīvas emocijas. "Ghost Light" man bija iespēja redzēt Briseles cirka festivālā "UP!", un varu apgalvot, ka Machine de Cirque triumfs turpinās – arī šī izrāde ir mākslinieku izdomas un pārsteidzošo prasmju apliecinājums."

Vairāk par izrādi un biļetes – šeit.

Tēmas
 

Patika šī publikācija? Atbalsti interneta žurnālu “Satori” un ziedo tā darbībai!

SAISTĪTI RAKSTI

Satori

PIESAKIES SATORI JAUNUMIEM!Satori

Pievienojies Satori un izmanto reģistrēta lasītāja priekšrocības - vērtē, komentē un veido rakstu arhīvu!

Satori
Satori
Pieraksties!
Komentē
0

Sveiks, Satori lasītāj!

Neuzbāzīgu reklāmu izvietošana palīdz Satori iegūt papildu līdzekļus satura radīšanai un dažādo mūsu finanšu avotus, sniedzot lielāku neatkarību, tādēļ priecāsimies, ja šeit atspējosi savu reklāmas bloķēšanas programmu.

Paldies!