Mazāk indes, vairāk mīlestības. Ziedo Satori un vairo izpratni vienam par otru!

 
Aktualitātes
06.11.2018

Ar prēmijas pasniegšanu un jaundarbu pirmatskaņojumiem LNB atzīmēs Ojāra Vācieša 85. gadadienu

Komentē
0
Saglabā

13. novembrī plkst. 20.00, sagaidot dzejnieka Ojāra Vācieša 85. gadskārtu, Carnikavas novada pašvaldība sadarbībā ar Ojāra Vācieša muzeju un Ojāra Vācieša biedrību aicina iedzīvotājus uz dzejniekam veltītu pasākumu Latvijas Nacionālās bibliotēkas ātrijā.

Jau sešpadsmito reizi tiks pasniegta Ojāra Vācieša literārā prēmija dzejā, atklāts dzejas ierakstu albums "Runā Ojārs Vācietis" un izrādīts īpaši dzejnieka jubilejai veidots koncertuzvedums "Būs pali", pirmatskaņojot jaundarbus korim ar O. Vācieša dzeju.

Vācieša prēmija pirmoreiz pasniegta 1984. gadā, un par tās laureātiem kļuva dzejnieki Jānis Peters, Vitauts Ļūdēns un Ivans Dračs, 1988. gadā prēmiju saņēma Vizma Belševica, Māra Zālīte, Jānis Baltvilks un Juris Kronbergs, bet 1993. gadā - Imants Ziedonis, Māra Mellēna, Ernests Spīčs, Valdis Muktupāvels un Guntars Godiņš.

2003. gadā Ādažu novada dome (Ādaži) kopā ar Carnikavas novada domi atjaunoja O. Vācieša prēmiju, kopš 2011. gada prēmiju pasniedz Carnikavas novada dome, un tās laureātu vidū ir Jānis Rokpelnis, Amanda Aizpuriete, Inese Zandere, Inga Gaile, Andra Manfelde, Pēters Brūveris, Imants Auziņš, Ronalds Briedis, Edvīns Raups, Leons Briedis, Anna Auziņa, Anna Dzintare, Māris Salējs (Marians Rižijs).

Ojāra Vācieša literārā prēmija dzejā tiek pasniegta reizi gadā par iepriekšējā literārajā gadā izdotu dzejoļu krājumu.

Pērn par prēmijas laureāti kļuva dzejniece Anna Auziņa, saņemot naudas balvu par dzejas krājumu "Annas pūra govs", ko klajā laidusi izdevniecība "Neputns".

Pasākuma laikā iecerēts arī atklāt Ojāra Vācieša biedrības, Ojāra Vācieša muzeja un apgāda "Upe tuviem un tāliem" izdoto dzejas ierakstu albumu "Runā Ojārs Vācietis", kurā 13 audiodiskos apkopoti O. Vācieša balss ieraksti.

Pasākuma kulminācijā gaidāms koncertuzvedums "Būs pali", kurā tiks izpildīta kormūzika un solodziesmas ar Ojāra Vācieša dzeju, kā arī tiks pirmatskaņotas Ojāra Vācieša 85. jubilejai veltītas oriģinālkompozīcijas – komponista Artura Maskata dziesmu cikls ar dziesmām "Meiteņu valsis", "Dod rokas savas" un "Liepziedā", kā arī komponista Edgara Raginska jaundarbs jauktajam korim "Nedaliet bēdas".

Koncertuzvedumā "Būs pali" piedalās Carnikavas jauktais koris "Vēja balss" (diriģents Jurģis Cābulis), Rīgas kamerkoris "Ave Sol" (diriģents Andris Veismanis), solisti Mārtiņš Zvīgulis un Katrīna Paula Felsberga, aktieri Vilis Daudziņš un Jānis Kronis.

Carnikavas novada iedzīvotāju nokļūšanai uz LNB tiks nodrošināts autobuss ar atiešanas laiku plkst. 19.00 no Carnikavas tautas nama "Ozolaine", pēc pasākuma – atpakaļ uz Carnikavu.

Ieeja pasākumā bez maksas.

 

Patika šī publikācija? Atbalsti interneta žurnālu “Satori” un ziedo tā darbībai!

SAISTĪTI RAKSTI

Satori

PIESAKIES SATORI JAUNUMIEM!Satori

Pievienojies Satori un izmanto reģistrēta lasītāja priekšrocības - vērtē, komentē un veido rakstu arhīvu!

Satori
Satori
Pieraksties!
Komentē
0

Sveiks, Satori lasītāj!

Neuzbāzīgu reklāmu izvietošana palīdz Satori iegūt papildu līdzekļus satura radīšanai un dažādo mūsu finanšu avotus, sniedzot lielāku neatkarību, tādēļ priecāsimies, ja šeit atspējosi savu reklāmas bloķēšanas programmu.

Paldies!

Ziedo "Satori" darbībai!