Aktualitātes
05.11.2019

Ar pieredzi dalīsies grāmatu izdošanas un dizaina profesionāļi no Polijas

Komentē
0
Saglabā

Piektdien, 8. novembrī, laikā no plkst. 14:00 līdz 19:00 Ģertrūdes ielas teātrī (Ģertrūdes ielā 101 A) jau sesto reizi notiks literatūras eksporta platformas "Latvian Literature" organizētais pasākums "Conversations" jeb sarunas par grāmatu izdošanu un dizainu. Šoreiz konferencē ar iedvesmojošiem stāstiem viesosies nozares profesionāļi no Polijas.

"Conversations" ir praktisku un iedvesmojošu sarunu sērijas par grāmatu izdošanu un dizainu. Tajās tradicionāli četri viesi dalās savā pieredzē, kā viņiem izdevies gūt panākumus, darot visai netradicionālas lietas. Ar katru dalībnieku paredzēta aptuveni stundu gara saruna, kuru vadīs dizainers Toms Mrazausks.

"Polija ir perfekts galamērķis tiem, kuriem patīk atklāt. Tu vari sākt ar posthumānisma ideju iedvesmoto Polijas paviljonu Milānas biennālē, vēlāk pievērsties uzrunājošiem plakātiem un nobeigt savu ceļojumu ar asprātīgām ilustrācijām laikrakstā "The New York Times". Šajās sarunās varēs pieredzēt četrus stāstus no Polijas, kuru autori izvēlējušies stāvēt pāri globālajām tendencēm, lai meklētu paši savu skatu leņķi uz pasauli," teikts pasākuma aprakstā.

Pasākumu atklās Agata Šidlovska (Agata Szydłowska) un Malgožata Gurovska (Małgorzata Gurowska), kas sarunas laikā centīsies atbildēt uz jautājumu: "Ja nu mēs aizmirstu par apsēstību ar sev apkārt esošo materiālu kontrolēšanu un atdotu tos atpakaļ dabiskās iznīcības radošajiem spēkiem?" Māksliniece Malgožata Gurovska un dizaina kritiķe Agata Šidlovska pārstāvēs dizaina projektu "MYCOsystem", kas tika veidots kā Polijas paviljons Milānas dizaina biennālei. "MYCOsystem" apskata cilvēku, sēņu un koku sadarbības potenciālu.  Agata Šidlovska ir arī autore vairākām grāmatām un rakstiem par moderno Polijas dizainu un tā vēsturi.  Malgožata Gurovska ir vizuālā māksliniece un autore vairākām starptautisku popularitāti ieguvušām ilustrāciju grāmatām.

Pēc tam grāmatu dizainers un izdevējs no Krakovas – Pšemeks Debovskis (Przemek Debowski) – atbildēs uz jautājumu: "Kā būt veiksmīgam izdevējam, ja nav naudas, tavas valsts iedzīvotāji nelasa grāmatas un pasaulē valda krīze?" Pirms savas izdevniecības "Karakter" izveidošanas 2008. gadā viņš ir strādājis ar lielākajām grāmatu izdevniecībām Polijā. "Karakter" ir neliela izdevniecība, kas padarīja nišas grāmatas par bestselleriem, piedāvājot augstas kvalitātes literatūru, kas "iepakota" izcilā dizainā. Izdevniecība "Karakter" ir izdevusi Staņislava Lema (Stanisław Lem), Sūzenas Sontāgas (Susan Sontag) grāmatas, Japānas dzeju un prozu, grāmatas par ahitektūru un dizainu, kā arī daudzus citus darbus.

Trešais "Sarunu" viesis būs Edgars Bonks (Edgar Bak), kurš pastāstīs, kas sekoja pēc viņa atklāsmes: "Kad es noguru no vienu un tos pašu komerciālā dizaina risinājumu domāšanas, es sapratu, ka visa mana paaudze ir no kaut kā nogurusi." Edgaram Bonkam ir pašam sava dizaina studija Varšavā, un viņš ir vizuālās komunikācijas pasniedzējs "School of Form" Poznaņā. Viņa dizainera rokrakstu raksturo vienkāršība, spilgtas krāsas un ģeometriskas formas, kas kontrastē ar ikdienišķo.

"Sarunu" izskaņā uzstāsies ilustratore un dizainere Ola Ņepsuja (Ola Niepsuj), kura atklās savu pieredzi jautājumā: "Kā runāt par dizainu ar cilvēkiem, kuri par dizainu neko nezina?" Olas Ņepsujas darbi ir asprātīgas ilustrācijas, kas ātri atradušas ceļu uz izdevēju un zīmolu vadītāju sirdīm visā pasaulē. Viņa ir veidojusi ilustrācijas "New York Times", "Taschen", "Thames & Hudson" un strādājusi ar tādiem zīmoliem kā "Nike", "Ikea" un "Apple".

Pasākums ir bez maksas un notiek angļu valodā.

Vairāk par pasākumu var atrast šeit.

 

Patika šī publikācija? Atbalsti interneta žurnālu “Satori” un ziedo tā darbībai!

SAISTĪTI RAKSTI

Satori

PIESAKIES SATORI JAUNUMIEM!Satori

Pievienojies Satori un izmanto reģistrēta lasītāja priekšrocības - vērtē, komentē un veido rakstu arhīvu!

Satori
Satori
Pieraksties!
Komentē
0

Sveiks, Satori lasītāj!

Neuzbāzīgu reklāmu izvietošana palīdz Satori iegūt papildu līdzekļus satura radīšanai un dažādo mūsu finanšu avotus, sniedzot lielāku neatkarību, tādēļ priecāsimies, ja šeit atspējosi savu reklāmas bloķēšanas programmu.

Paldies!