Aktualitātes
06.06.2019

"Skaņu mežā 2019" uzstāsies trokšņu mūziķis Ārons Dilovejs

Komentē
0
Saglabā

12. oktobrī nepieradinātās mūzikas festivālā "Skaņu mežs'2019" uzstāsies amerikāņu trokšņu mūziķis un kādreizējais grupas "Wolf Eyes" dalībnieks Ārons Dilovejs (Aaron Dilloway), kura albumus "Modern Jester" un "The Gag File" žurnāls "The Wire" ierindojis 2012. un 2017. gada labāko albumu sarakstos.

Dilovejs ir dzimis 1976. gadā Braitonā, Mičiganā. Sākotnēji Dilovejs aktīvi sekoja privātmājās un mēģinājumu telpās rīkotu koncertu scēnai netālu esošajā koledžas pilsētiņā Anarborā, taču jau 90. gados dibināja savu pirmo grupu "Galen", kā arī pievienojās ansamblim "Couch". Visbeidzot viņš pats pārcēlās dzīvot uz Enarboru, kur sāka spēlēt trokšņu mūziku un līdzdibināja grupu "Wolf Eyes", ko pankroka mūziķis un publicists Henrijs Rolinss (Henry Rollins) savulaik nodēvēja par, iespējams, slavenāko trokšņu mūzikas grupu pasaulē. Dilovejs spēlēja kopā ar "Wolf Eyes" līdz 2004. gadam, kad viņš grupu pameta, lai kopā ar dzīvesbiedreni uz laiku pārceltos uz Nepālu, kur viņš ievāca daudz skanisko materiālu (vides ierakstus, radio pārraižu fragmentus, kā arī paša rakstītu mūziku), kas pēc tam ilgstoši tika pielietoti viņa tālāko gadu ierakstos. 2007. gadā Dilovejs pārcēlās uz Oberlinu, Ohaio, kur strādā pie savas solo mūzikas (tostarp arī ar pseidonīmu Spine Scavenger) un turpina vadīt 1994. gadā dibināto izdevniecību "Hanson Records", kas šobrīd darbojas arī kā pagrīdes mūzikas ierakstu veikals un, citu starpā, ir izdevusi paša Diloveja, "Wolf Eyes", "Nautical Almanac", "Hive Mind" un "Hair Police" ierakstus.

Pēdējā gada laikā Dilovejs vairākkārt ir epizodiski atgriezies "Wolf Eyes" sastāvā.

"Diloveja mūzikā bieži parādās savdabīgi ritmiskas cilpas, veidotas no magnētisko lenšu formātā ierakstītas mūzikas fragmentiem, kā arī atrastas skaņas, vides ieraksti un pat dzīvā režīmā (tiesa, ar primitīviem līdzekļiem) elektroniski apstrādātas vokālas improvizācijas, kuras Dilovejs rada, aiz vaigiem aizbāžot divus kontaktmikrofonus un citplanētiešu televīzijas reklāmu cienīgos jocīgos murminājumus papildinot ar mikrofonu pastiprināto elpu un dažādām mutes dobuma skaņām. Kritiķi Diloveja mūzikā bieži saskata fascināciju ar gruvešiem, bojājumiem un dažādu materiālu novecošanas sekām kā tēlainā, tā burtiskā nozīmē – liela daļa viņa mūzikas koncentrējas uz rotaļāšanos ar novecojušām tehnoloģijām," raksta festivāla rīkotāji.

"Amerikas vidiene ar savu izbijušo industriju rēgiem ir veicinājusi noiza pagrīdi, kas ir visai unikālā veidā neieinteresēta siltumā, cerībā vai empātijā, ko mūzika parasti spēj piedāvāt," Diloveja ieraksta "The Gag File" recenzijā raksta medija "Pitchfork" žurnālists Daniels Mārtins-Makkormiks. "Tik tiešām, kam gan tas viss spētu palīdzēt?" viņš secina, vienlaikus uzsverot, ka Diloveja mūzika ir šim žanram neraksturīgi ievainojama un dzēlīgi rotaļīga, balansējot starp šausmām un ziņkārību.

Savukārt kritiķis Marks Masterss, šim pašam medijam recenzējot Diloveja tiktāl populārāko ierakstu, dubultplati "Modern Jester", nodēvējis to par nozīmīgu muzikālu izpausmi, vēriena un ambīciju izpratnē pat nosaucot to par "Diloveja "Karu un mieru"". Viņaprāt, ieraksts sevī ietver visas mūziķa nozīmīgākās skaniskās apsēstības, turklāt šajā darbā tās ir tikušas izvērstas tā, ka Dilovejam bijusi iespēja no vairākām perspektīvām strādāt ar šo skaņu vissmalkākajām niansēm.

"Skaņu mežs'2019" norisināsies 11. un 12. oktobrī jaunajā kultūras ēkā "Hanzas Perons" (Hanzas iela 16a), savukārt tā bezmaksas ievadkoncerts noritēs 5. oktobrī mākslas muzejā "Rīgas birža". Biļetes iespējams iegādāties "Biļešu servisa" kasēs un internetā. Pirmos simts festivāla abonementus iespējams iegādāties par 22 eiro. Vairāk informācijas festivāla mājaslapā.

Tēmas
 

Patika šī publikācija? Atbalsti interneta žurnālu “Satori” un ziedo tā darbībai!

SAISTĪTI RAKSTI

Satori

PIESAKIES SATORI JAUNUMIEM!Satori

Pievienojies Satori un izmanto reģistrēta lasītāja priekšrocības - vērtē, komentē un veido rakstu arhīvu!

Satori
Satori
Pieraksties!
Komentē
0

Sveiks, Satori lasītāj!

Neuzbāzīgu reklāmu izvietošana palīdz Satori iegūt papildu līdzekļus satura radīšanai un dažādo mūsu finanšu avotus, sniedzot lielāku neatkarību, tādēļ priecāsimies, ja šeit atspējosi savu reklāmas bloķēšanas programmu.

Paldies!