Aktualitātes
04.02.2019

Ar izrādi par nāvi debitēs jaunā teātra apvienība "PERFOrācija"

Komentē
0
Saglabā

Latvijas Kultūras akadēmijas Nacionālās kino skolas telpās, Elijas ielā 17, Rīgā 11. martā savu pirmo iestudējumu piedāvās jaunā teātra apvienība "PERFOrācija".

"PERFOrācijas" kodolu veido jaunās teātra mākslinieces – Pamela Butāne un Beatrise Zaķe - kopā ar domubiedriem: aktrisi un režisori Ingu Tropu, aktrisi un dramaturģi Anci Muižnieci, kā arī aktieriem Kasparu Dumburu, Oskaru Vīksni un Anastasiju Rekutu-Džordževiču.

Savu pirmo izrādi "Natum Ante Mortem" apvienība raksturo kā "fiktīvi dokumentālu, zinātniski sajūtisku, bioloģiski nemateriālu, ezoteriski kvantisku, reāli iluzoru samistrojumu ap nāvi", un tajā tiks piedāvāts no dažādiem skatpunktiem paraudzīties uz nāves tēmu.

"Dzīvojam laikā, kurā varam brīvi runāt par gandrīz jebko, taču nāves tēma joprojām ir neērts sarunu temats," raksta izrādes veidotāji. Radošā komanda ir pārliecināta, ka izvairīšanās no nāves tēmas neuzlabo dzīves kvalitāti. Līdzīgi kā citu dzīves procesu izpēte un analizēšana, arī sava mirstīguma apzināšanās ir veselīgas un pilnvērtīgas dzīves pamatā.

Izrādes veidotāji nepiedāvās konkrētu vērtējumu vai pamācību, kā saprast nāvi, bet drīzāk mudinās cilvēkus aizdomāties par dzīvi un tās pilnvērtīgu izmantošanu, apkopojot dažādu kultūru un cilvēku skatījumu uz nāvi. Gan nopietni, gan ironiski un viegli palūkojoties uz to, kas galu galā sagaida mūs visus, kopīgi centīsimies atbrīvoties no iracionālajām, sabiedrības kultivētajām bailēm no nezināmā.

Izrādes tehniski radošā komanda – Jānis Strapcāns, Petra Peta, Kārlis Zemītis, Aleksandrs Okonovs.

Izrāde top kā Pamelas Butānes maģistra darba diplomdarbs, absolvējot Latvijas Kultūras akadēmijas Teātra režijas programmu.

Turpmākās izrādes 12., 14. un 16. martā pulksten 19.00 LKA Nacionālās kino skolas telpās, Elijas ielā 17.

Tēmas
 

Patika šī publikācija? Atbalsti interneta žurnālu “Satori” un ziedo tā darbībai!

SAISTĪTI RAKSTI

Satori

PIESAKIES SATORI JAUNUMIEM!Satori

Pievienojies Satori un izmanto reģistrēta lasītāja priekšrocības - vērtē, komentē un veido rakstu arhīvu!

Satori
Satori
Pieraksties!
Komentē
0

Sveiks, Satori lasītāj!

Neuzbāzīgu reklāmu izvietošana palīdz Satori iegūt papildu līdzekļus satura radīšanai un dažādo mūsu finanšu avotus, sniedzot lielāku neatkarību, tādēļ priecāsimies, ja šeit atspējosi savu reklāmas bloķēšanas programmu.

Paldies!