Aktualitātes
30.01.2020

Ar bijušo JRT aktieru atbalstu dibināts jauns teātris

Komentē
0
Saglabā

Februāra otrajā pusē uz pirmajām izrādēm skatītājus gaidīs "Willa Teātris" – jauna teātra apvienība, kuras mājas būs K. K. fon Stricka villa.

"Willa Teātris" dibināts Rīgā, 2020. gada sākumā, apvienojoties pieredzējušam teātra profesionāļu sastāvam, tostarp pirms trim gadiem atlaistajiem Jaunā Rīgas teātra aktieriem.

Teātra dibinātājs ir Kalvis Lasmanis, aktrises Ingas Alsiņas-Lasmanes vīrs. "Iedvesmu jauna teātra izveidošanai man sniedza mana sieva Inga Alsiņa-Lasmane, viņas draugi un kolēģi Varis Piņķis, Edgars Samītis, Liena Šmukste, Iveta Pole, Gatis Gāga un Andis Strods," stāsta Lasmanis. Jaunajam teātrim nav pastāvīgas trupas, bet plānots, ka iestudējumus veidos un tajos spēlēs arī nosauktie aktieri.

Savukārt par teātra mājvietu tapusi K.K. fon Stricka villa, kas pēdējos gados kļuvusi par iecienītu koncertu un pasākumu norises vietu, bet nu pārtaps arī par teātra zāli, kurā vietas atradīsies vismaz 80 skatītājiem. "Willa Teātris" piedāvās gan iestudējumus, gan performances, gan dzejas un mūzikas pasākumus, bet svētdienās iecerēts piedāvāt izrādes bērniem.

"Mēs gribam runāt par būtisko bez lieka patosa, par nopietno bez nevajadzīga didaktisma. Jūtīgi, dziļi, izaicinoši. Ceļā pie skatītājiem mūs iedvesmo paradoksi, ironija, sirsnīgums, mīlestība, rakstītais vārds un pašu piedzīvotais," teikts teātra manifestā.

Jau februāra otrajā pusē "Willa Teātris" sāks izrādīt divus iestudējumus: pirmizrādi piedzīvos pēc Nobela prēmijas laureātes Svetlanas Aleksijevičas stāstu motīviem tapusī izrāde "Stāsts par MĪ..." Vara Piņķa režijā, kā arī "Willa Teātris" paspārnē būs iespēja redzēt Valmieras vasaras teātra festivāla izrādi "Pagalms atdzīvojas" Toma Treiņa režijā. Savukārt martā pirmizrādi piedzīvos Ingas Alsiņas-Lasmanes performance "Putn ilgs", ko pēc Heli Lāksonenas dzejoļu krājuma iestudējis Varis Piņķis.

Par jaunākajām izrādēm būs iespējams uzzināt teātra "Facebook" lapā un mājaslapā.

 

Patika šī publikācija? Atbalsti interneta žurnālu “Satori” un ziedo tā darbībai!

SAISTĪTI RAKSTI

Satori

PIESAKIES SATORI JAUNUMIEM!Satori

Pievienojies Satori un izmanto reģistrēta lasītāja priekšrocības - vērtē, komentē un veido rakstu arhīvu!

Satori
Satori
Pieraksties!
Komentē
0

Sveiks, Satori lasītāj!

Neuzbāzīgu reklāmu izvietošana palīdz Satori iegūt papildu līdzekļus satura radīšanai un dažādo mūsu finanšu avotus, sniedzot lielāku neatkarību, tādēļ priecāsimies, ja šeit atspējosi savu reklāmas bloķēšanas programmu.

Paldies!