Mākslinieka Normunda Ozola ilustrācija.
 
Aktualitātes
15.09.2021

Ar bērnu dzejas podkāstu atklāj gadagrāmatu "Garā pupa"

Komentē
30

Biedrība "Ascendum" izdevusi jau astoto atjaunoto dzejas gadagrāmatu "Garā pupa". To sastādījusi dzejniece Inese Zandere, bet ilustrējis mākslinieks Normunds Ozols. Dzejoļi no grāmatas klausāmi īpašā festivāla "Dzejas dienas" podkāstā, kur tos ierunājis aktieris Ģirts Krūmiņš un tulkotāji.

"Garajā pupā" publicēti 69 jauni mūsdienu autoru dzejoļi bērniem, kā arī atdzejojumi no poļu, holandiešu un somu valodas. Tāpat grāmatā lasāma arī pašu bērnu rakstītā dzeja, Ineses Zanderes pasaka, Laumas Mellēnas eseja par tautasdziesmām un labi zināma, kā arī piemirsta bērnu dzejas klasika.

Starp grāmatā publicētajiem ir daudzu labi zināmu un atzītu dzejnieku darbi – Kārļa Vērdiņa, Arvja Vigula, Ineses Zanderes, Žebera, Māra Salēja, Dainas Tabūnas un citu autoru dzeja. Pandēmijas ierobežotā iespēja ceļot apspēlēta īpaši atlasītā bērnu dzejas kopā "Dzejoļi kartē", bet ar šīgada jubilāriem – bērnu dzejniekiem Vizmu Belševicu un Valdemāru Ancīti – dzejas rotaļā sasaucas Ingmāra Balode un Inese Zandere. Tāpat grāmatā lasāmi iepriekš nepublicēti un arhīvos atrasti Laimoņa Kamaras dzejoļi.

"Garā pupa" ierasti ik gadu tiek atvērta Dzejas dienās, bet, ņemot vērā pandēmijas ierobežošanai ieviestos drošības pasākums, šogad atklāšanas pasākumu aizstāj īpašs festivāla "Dzejas dienas" podkāsts bērniem. To veido četras sērijas, kurās aktieris Ģirts Krūmiņš un tulkotāji Māris Salējs, Inese Paklone un Maima Grīnberga lasa grāmatā publicētos dzejoļus, atdzejojumus un tekstus oriģinālvalodā, tā turpinot ceļošanas tēmu, tāpat izskan arī bērnu rakstītie dzejoļi, kurus izvēlējusies un komentē žūrija – mūziķis Jānis Šipkēvics, mākslinieks Kristians Brekte, režisore Krista Burāne, raidījumu vadītājs Gustavs Terzens, rakstnieks un aktīvists Viesturs Ķerus, kā arī Inese Zandere.

Jau publicētas 2 no podkāsta sērijām, kas klausāmas "Satori" profilā straumēšanas servisos Podbean, Spotify, Google Podcasts, Apple Podcasts, YouTube u.c.

 

"Garās pupas" dizainu veidojis Artis Briedis un Rūta Briede. 700 grāmatas eksemplāri ziedoti Latvijas skolām un bibliotēkām.

Biedrība "Ascendum" izdod dzejas gadagrāmatu "Garā pupa" kopš 2014. gada. Šogad "Garās pupas" izdošanu un podkāstu tapšanu atbalsta Dzejas dienas, Valsts kultūrkapitāla fonds, Rīgas dome un "Arctic Paper".

 

Patika šī publikācija? Atbalsti interneta žurnālu “Satori” un ziedo tā darbībai!

SAISTĪTI RAKSTI

Ko iesakām šodien?
Ko iesakām šodien?
Satori

PIESAKIES SATORI JAUNUMIEM!Satori

Pievienojies Satori - interesantākajam interneta žurnālam pasaulē.

Satori
Satori
Ielogojies
Komentē
30

Sveiks, Satori lasītāj!

Neuzbāzīgu reklāmu izvietošana palīdz Satori iegūt papildu līdzekļus satura radīšanai un dažādo mūsu finanšu avotus, sniedzot lielāku neatkarību, tādēļ priecāsimies, ja šeit atspējosi savu reklāmas bloķēšanas programmu.

Paldies!