Grēte Grosa. Publicitātes foto
 
Aktualitātes
29.03.2018

Aprīlī Rīgā notiks Cirka dienas

Komentē
0
Saglabā

Lai svinētu cirka mākslas klātbūtni pasaulē un Latvijā un uzsvērtu cirka izglītības būtisko nozīmi šīs mākslas attīstībā, 10. – 12. aprīlī Rīgas cirks rīko Cirka dienas. Trīs dienu laikā notiks divas izrādes, starptautiskas meistarklases cirka producentiem, Baltijas-Ziemeļvalstu cirka tīkla (Baltic Nordic Circus Network, BNCN) dalīborganizāciju sanāksme, kā arī starptautiska publiska konference par cirka izglītību.

Šogad ar dažādiem pasākumiem pasaulē tiek svinēta cirka 250 gadu jubileja – tieši tik ilgs laiks ir pagājis kopš 1768. gada, kad anglis Filips Estlijs (Philip Astley) izveidoja moderno (jeb to, ko saucam par tradicionālo) cirku. Arī Rīgas cirka ēkai šogad jubileja – pirms 130 gadiem, 1888. gada decembrī notika pirmā izrāde īpaši cirka vajadzībām būvētajā mūra ēkā. Šobrīd ir izsludināts ēkas atjaunošanas metu konkurss, taču cirks joprojām ir klātesošs un aktīvs kultūras dzīvē.

Cirka dienu laikā skatītāji varēs redzēt divas dažādu žanru izrādes. 10. aprīlī mākslas telpā "Zuzeum" gaidāms īpašs notikums – akadēmiskās mūzikas un laikmetīgā cirka sinerģija koncertizrādē "Robežas". Pie Arvo Perta mūzikas, ko atskaņos čellists Ēriks Kiršfelds un pianists Ventis Zilberts, uzstāsies igauņu gaisa akrobāte Grēte Grosa. Par to, ka mūsdienīgs cirks var uzrunāt gados jaunus skatītājus, varēs pārliecināties 12. aprīlī LKA Teātra mājā "Zirgu pasts", noskatoties izrādi "Citroni un medus". Grēte Grosa šeit uzstāsies kopā ar somu mākslinieku Juhu Mati Eskelinenu. Izrādās, ka tieši bez vārdiem – ar akrobātiku un mūziku var vislabāk izstāstīt, kā saglabāt draudzību, aizrautību un prieku. Izrāde tapusi projekta "Latvijas skolas soma" ietvaros un paredzēta sākumskolas un pamatskolas vecuma bērniem.

Pēc abām izrādēm notiks publiskas "Sarunas par cirku" – šī ir brīnišķīga iespēja aprunāties ar māksliniekiem.

Producenti, mākslinieki, pedagogi, politikas veidotāji, profesionāļi un citi interesenti aicināti piedalīties un izzināt dažādus mācību modeļus, metodes un programmas, kā arī iepazīties ar akadēmiskiem pētījumiem un šī brīža iedvesmojošākajiem projektiem starptautiskā konferencē par cirka izglītību, kas notiks 12. aprīlī LKA Teātra mājā "Zirgu pasts". Konferencē būs iespēja redzēt un dzirdēt tādus cirka jomas profesionāļus kā Mikko Rinnevuori (Mikko Rinnevuor, FI), Stīvenu Desanžēru (Steven Desanghere, BE), Klāru Normanu (Clara Norman, SE) un Astrīdu Šornu (Astrid Schorn, DE). Konferenci rīko VSIA Rīgas cirks sadarbībā ar Latvijas Kultūras akadēmiju, Baltijas-Ziemeļvalstu cirka tīklu, Manegen (SE), Stokholmas dejas un cirka universitāti (DOCH / Uniarts), CircusInfo Finland (FI), Salpaus (FI), Somu jaunatnes cirka asociāciju (FI) un Circomedia (UK).

Rīgas Cirks aicina interesentus pieteikties uz konferenci līdz 6. aprīlim. Pieteikties iespējams te.

Rīgas cirka valdes locekle Ināra Kehre: "Rīgas cirks mainās, un mūsu mērķis ir piedāvāt kvalitatīvas un daudzveidīgas cirka izrādes, kā arī attīstīt rezidenču un izglītības programmu. Vienlaikus Cirka dienu notikumi: izrādes, starptautiska izglītības konference un Baltijas-Ziemeļvalstu cirka tīkla sanāksme, viesi, dalībnieki un skatītāji ir jubilejas gada cienīgs atgādinājums, ka Rīga jau šobrīd ir viens no cirka centriem Eiropas kartē."

Cirka dienas atbalsta Valsts kultūrkapitāla fonds un Rīgas dome.

Tēmas
 

Patika šī publikācija? Atbalsti interneta žurnālu “Satori” un ziedo tā darbībai!

SAISTĪTI RAKSTI

Satori

PIESAKIES SATORI JAUNUMIEM!Satori

Pievienojies Satori un izmanto reģistrēta lasītāja priekšrocības - vērtē, komentē un veido rakstu arhīvu!

Satori
Satori
Pieraksties!
Komentē
0

Sveiks, Satori lasītāj!

Neuzbāzīgu reklāmu izvietošana palīdz Satori iegūt papildu līdzekļus satura radīšanai un dažādo mūsu finanšu avotus, sniedzot lielāku neatkarību, tādēļ priecāsimies, ja šeit atspējosi savu reklāmas bloķēšanas programmu.

Paldies!