Reinis Zilvers
pirms 5 gadiem
1. Būtu jāpriecājas par jebkādu dzīvnieku tiesību aizstāvēšanu un tās jāatbalsta, nevis jāpriecājas par iespēju norādīt uz to, cik citi ir liekulīgi, citiem vārdiem sakot, stulbi, jo redziet viņi aizstāv suņu tiesības „austrumos”, bet „rietumos” notiek šausmu lietas. Tad jau jebkurš mēģinājums novērst kādu konkrētu gadījumu ir liekulīgs, jo ir taču arī citi piemēri, par kuriem ir vērts cīnīties.
2. Suns nav parasts dzīvnieks, jo evolucionējis tiešā saistībā ar cilvēku, vienam otru papildinot. Tā funkcijas pārsvarā ir bijušas palīdzēt iegūt vairāk pārtiku, nevis būt pārtikai. Tas nenozīmē, ka suns nevar būt pārtika, bet lielākoties suns ir veicis daudzas citas noderīgas funkcijas, kuras tam ir piešķīrušas šo īpašo statusu. Šis statuss, protams, ir kultūras nosacīts, bet tomēr tas, ja ne attaisno, tad vismaz paskaidro šos dubultstandartus.
3. Es atļaušos apgalvot, ka morāli pieņemamāka būtu pašnāvība, nevis vegānisms, jo, lai gan ne tik tieši, kā ēdot gaļu, tomēr, ēdot augus un vienkārši eksistējot, tiek ietekmēta dzīvnieku dzīvošanas un pārtikas ieguves teritorija un līdz ar to arī dzīvība. Tad starp dzīvnieku tiesību aizstāvjiem tiek uzskatīts, ka ir pieņemamāk palēnām, palielinoties cilvēku populācijai, „izspiest” pārējos dzīvniekus no to dzīves telpas, dzīves vispār, bet nav pieņemami izmantot arī viņus pašus, lai mēs varētu izdzīvot un palielināt savu populāciju? Tas izklausās liekulīgi.
PĒC TĒMAS SAISTĪTI RAKSTI
Andris Hiršs
0Pirmais latviešu filozofs intelektuālās vēstures "baltajā troksnī"
Ja kādreiz tiktu uzrakstīta latviešu (nevis Latvijas) filozofijas vēsture, tad viena no pirmajām nodaļām ietvertu Jēkaba Oša filozofiskās sistēmas izklāstu. Taču šāds sākuma punkts lasītājam, kuram nav priekšzināšanu par 19. gadsimta filozofiju, varētu kļūt par nopietnu izaicinājumu.

Artis Svece
0M3gana iet uz skolu
Kamēr mēs baidījāmies no robotiem, kuri pārkāps Azimova trīs likumus, mākslīgais intelekts iemācījās rakstīt esejas. Diemžēl mēs varbūt zinām, ko darīt, ja robots mums uzbrūk ar dzelzs gabalu, bet neesam gatavi situācijai, kad tas uzraksta eseju vidusskolēna līmenī.

Mihailo Minakovs
0Rekviēms postpadomju periodam
Padomju Savienības sabrukums aptuveni trīs desmitgades ietekmēja to, kā attīstās nācijas Eiropas austrumos un Ziemeļeirāzijā. Krievijas iebrukums Ukrainā ir parādījis, ka postpadomju impulss vairs nedefinē to, kā nācijas dzīvo šajā pasaules daļā. Te sāk veidoties jauni laikmeti un reģioni.

0
Jauna pasaules kārtības arhitektūra. Matvijčukas Nobela Miera prēmijas runa
Tiesības ir dzīva matērija, kas visu laiku attīstās. Mums jāizveido starptautisks tribunāls un jāsauc pie atbildības Putins, Lukašenka un citi kara noziedznieki. Jā, tas ir drosmīgs solis. Taču mums jāpierāda, ka tiesiskums funkcionē un taisnīga tiesa pastāv, pat ja tā nenotiek uzreiz.

Redzējumi
24.06.2017
2
Apēst draugu