Publicitātes attēls.
 
Aktualitātes
21.09.2023

"Riga IFF" demonstrēs no 40 tūkstošiem gleznu veidotu pilnmetrāžas filmu "Lauku ļaudis"

Komentē
0

Rīgas Starptautiskajā kinofestivālā ("RIGA IFF") no 12. līdz 22. oktobrim jau desmito gadu būs skatāma plaša aktuālo kino sezonas atradumu un starptautiski atzītu filmu programma. Šogad festivāla ietvaros tiks izrādīta arī režisoru Dorotas Kobielas Velšmanes un Hjū Velšmana pilnmetrāžas animācijas filma "Lauku ļaudis" ("The Peasants"), kas ar eļļas gleznojumu atdzīvināšanu uz ekrāna atklāj teju simts gadus senu mīlasstāstu un tā laika Polijas lauku dzīves ikdienu. 

Animācijas režisori Kobiela Velšmane un Hjū Velšmans pirms vairākiem gadiem īstenoja ambiciozu eļļas gleznu animācijas projektu – iesaistot 115 māksliniekus, kas kopā uzgleznoja 65 000 kadru, un tapa Amerikas Kinoakadēmijas balvai "Oskars" nominētā animācijas pilnmetrāžas filma "Mīlošais Vinsents" ("Loving Vincent", 2017) par mākslinieku Vinsentu van Gogu. Arī režisoru jaunākais kopdarbs, "RIGA IFF" pilnmetrāžas filmu konkursā iekļautā animācija "Lauku ļaudis", veidots, turpinot strādāt šajā pašā tehnikā: proti – procesā, kas imitē rotoskopijas tehniku, filmējumiem tiekot atveidotiem gleznotos kadros un animācijas rindās. Vairāk nekā gada garumā, strādājot kopā ar māksliniekiem no Polijas, Serbijas un Ukrainas, tapuši teju 40 tūkstoši eļļas gleznu, bet par to stila galveno iedvesmas avotu kalpojusi poļu reālisma un impresionisma mākslinieku daiļrade.

Gleznieciskās teiksmas par cilvēka postošo un dziedējošo iedabu pamatā ir 1924. gadā Nobela prēmiju saņēmušā poļu literāta Vladislava Reimonta romāns "Zemnieki". Tetraloģijā, kas oriģinālvalodā publicēta laika posmā no 1904. līdz 1907. gadam, autors atsedz dzīvi Polijas zemnieku sētā. Vietējo Lipces ļaužu dzīve ir pakārtota ražai un dabas vēlībai, ciemata dzīve – likumiem un paražām. Aizliegtās mīlestības stāsta centrā ir jaunā zemniece Jagna, kuras nākotni diktē ģimene. Viņa ir spiesta kļūt par sievu turīgajam Macejam, lai gan viņas sirds pieder precinieka dēlam Antekam. Četru gadalaiku maiņu Reimonts prasmīgi izmanto ne tikai kā ikdienas rūpju fonu, bet arī kā cilvēku dzīves un attiecību analoģiju.

Biļetes uz filmas "Lauku ļaudis" seansiem 20. oktobrī un 22. oktobrī var iegādāties festivāla mājaslapā rigaiff.lv un "Biļešu servisa" tirdzniecības vietās. Tāpat festivāla laikā gaidāms īpašs, senioriem veltīts filmas seanss 17. oktobrī. Vairāk informācijas festivāla mājaslapā.

Tēmas
 

Patika šī publikācija? Atbalsti interneta žurnālu “Satori” un ziedo tā darbībai!

SAISTĪTI RAKSTI

Satori

PIESAKIES SATORI JAUNUMIEM!Satori

Pievienojies Satori - interesantākajam interneta žurnālam pasaulē.

Satori
Satori
Ielogojies
Komentē
0

Sveiks, Satori lasītāj!

Neuzbāzīgu reklāmu izvietošana palīdz Satori iegūt papildu līdzekļus satura radīšanai un dažādo mūsu finanšu avotus, sniedzot lielāku neatkarību, tādēļ priecāsimies, ja šeit atspējosi savu reklāmas bloķēšanas programmu.

Paldies!