Publicitātes attēls.
 
Aktualitātes
25.01.2024

Valters Sīlis sadarbībā ar "Re:Baltica" veido aizkadru izrādi "Šķelšanās"

Komentē
0

Mihaila Čehova Rīgas Krievu teātris, īstenojot savu sezonas naratīvu par varas un sabiedrības sašķeltības tēmu, turpina aicināt sabiedrību sarunāties. Atsaucoties uz Baltijas pētnieciskās žurnālistikas centra "Re:Baltica" iniciatīvu, teātris piekritis sadarbībai un piedāvās skatītājiem seriāla "Šķelšanās" aizkadru izrādi, kas notiks 4. martā.  

Čehova teātris un pētnieciskās žurnālistikas centrs "Re:Baltica" ar šo izrādi Latvijā piesaka jaunu, sociāli aktuālu skatuviskās izpausmes formātu, kurā satiekas dzīvā žurnālistika, dramaturģija un diskusija. Izrādes dramaturģijas atsauce veidota "Re:Baltica" dokumentālajā četru sēriju seriālā "Šķelšanās", kas publicēts 2024. gada sākumā. Dokumentālajā seriālā žurnālistes pēta asas viedokļu sadursmes sabiedrībā, to izcelsmi un to sekas valsts drošībai un labklājībai.

Izrādē, līdzdarbojoties žurnālistēm, Čehova teātra aktieriem un skatītājiem, būs iespēja ielūkoties seriāla aizkadros un seriālā neiekļautajās epizodēs, tiks salīdzināts politiķu sacītais kameras priekšā un ārpus kadra, parādīti žurnālistu motivācijas, šaubu un pārdzīvojumu stāsti, seriālā filmēto cilvēku reakcijas un sajūtas pirms un pēc seriāla demonstrēšanas.

Izrādi iestudēs režisors Valters Sīlis. Līdzās Čehova teātra aktieriem izrādē piedalīsies arī "Re:Baltica" žurnālistes Sanita Jemberga, Inga Spriņģe, Inese Braže, Annija Petrova, kā arī "Re:Baltica" partneri no vienīgā neatkarīgā Daugavpils medija "Chayka.lv", jo liela daļa seriāla uzņemšanas notika otrajā lielākajā Latvijas pilsētā. Bet jautājums, uz kuru centīsies atbildēt šīs izrādes dalībnieki kopā ar skatītājiem, būs līdzīgs, kādu to uzdeva seriāla veidotāji saviem varoņiem: kas labāks – patīkams naids vai nepatīkama saruna?

Čehova teātris aicina savās mājās visus interesentus, kuri gatavi jēgpilnai sarunai par sašķeltas vides vissarežģītākajiem jautājumiem, jo pēc izrādes arī skatītājiem tiks dota iespēja uzdot jautājumus izrādes dalībniekiem.

Tēmas
 

Patika šī publikācija? Atbalsti interneta žurnālu “Satori” un ziedo tā darbībai!

SAISTĪTI RAKSTI

Satori

PIESAKIES SATORI JAUNUMIEM!Satori

Pievienojies Satori - interesantākajam interneta žurnālam pasaulē.

Satori
Satori
Ielogojies
Komentē
0

Sveiks, Satori lasītāj!

Neuzbāzīgu reklāmu izvietošana palīdz Satori iegūt papildu līdzekļus satura radīšanai un dažādo mūsu finanšu avotus, sniedzot lielāku neatkarību, tādēļ priecāsimies, ja šeit atspējosi savu reklāmas bloķēšanas programmu.

Paldies!