Sarunas
01.12.2023

Alpīnists Pēteris Kūlis sarunu ciklā "81+"

Komentē
0

Jaunajā "Satori" septiņu videointerviju ciklā "81+" žurnāliste Eva Johansone sarunājas ar cilvēkiem, kuri sasnieguši astoto desmitgadi un kuriem ir, ko teikt – gan par dzīvi, jēgu, saprasto un atlikumu, gan arī par sabiedrību, ilgtermiņu, valsti, sapņiem un nākotnes plāniem. Par skatu, kas paveras, kad stāvi uz vismaz 80 pakāpienus augstām (gadu) trepēm. 

Pirmās sarunas varonis ir alpīnists Pēteris Kūlis (82), kurš uzkāpis apmēram 500 dažādās virsotnēs. Viņš kļuva par pirmo latviešu alpīnistu, kurš ieguva “Sniega leoparda” alpīnisma apbalvojumu. Pirmo reizi kalnos devās 1960. gadā, četrus gadus pēc Latvijas alpīnisma dzimšanas. Tagad Pēteris jau kādu laiku kalnos vairs nedodas, arī sapņos klinšu sienas un virsotnes nerādās. Alpīnists sapņo par to, ka Rīgu un Parīzi savienotu vilciena līnija, kas aizvestu viņu līdz Parīzes kafejnīcai, kur apēst kruasānu. Viņu satrauc divas lietas: neaizmirst to latviešu alpīnistu sasniegumus, kuri jau devušies mūžībā, un karš Ukrainā. 

Vairāk par sarunu ciklu – Evas Johansones slejā.

Jauna saruna "Satori" gaidāma katru piektdienu. Sarunu cikls "81+" tapis ar "KRASO Foundation" atbalstu.

Tēmas
 

Patika šī publikācija? Atbalsti interneta žurnālu “Satori” un ziedo tā darbībai!

SAISTĪTI RAKSTI

Satori

PIESAKIES SATORI JAUNUMIEM!Satori

Pievienojies Satori - interesantākajam interneta žurnālam pasaulē.

Satori
Satori
Ielogojies
Komentē
0

Sveiks, Satori lasītāj!

Neuzbāzīgu reklāmu izvietošana palīdz Satori iegūt papildu līdzekļus satura radīšanai un dažādo mūsu finanšu avotus, sniedzot lielāku neatkarību, tādēļ priecāsimies, ja šeit atspējosi savu reklāmas bloķēšanas programmu.

Paldies!