Aktualitātes
16.10.2017

Aicina piedalīties videi draudzīgas ēšanas izaicinājumā "Neapēd zemeslodi!"

Komentē
0
Saglabā

Biedrība "Dzīvnieku brīvība" un lielākās Latvijas vides aizsardzības organizācijas ir izsludinājušas pieteikšanos videi draudzīgas ēšanas izaicinājumam, kas norisināsies visu novembri. Ikviens, kam rūp vides aizsardzība, var pieteikties izaicinājumam "Neapēd zemeslodi!", apņemoties novembrī ēst videi draudzīgāk.

Kampaņas "Neapēd zemeslodi!" mērķis ir vairot informētību par ēšanas paradumu ietekmi uz vidi un palīdzēt ikvienam sevis radīto ietekmi samazināt, ierobežojot dzīvnieku produktu patēriņu. Izaicinājumu var pieņemt vietnē "NeapedZemeslodi.lv", izvēloties kādu no trim līmeņiem: trīs dienas nedēļā ēst veģetāri, visu novembri ēst veģetāri vai visu novembri ēst vegāniski. Izaicinājuma dalībnieki katru novembra dienu saņems e-pastu ar padomiem, faktiem un receptēm, iegūs zināšanas par uztura ietekmi uz vidi, kā arī iemācīsies to samazināt.

Kampaņas ietvaros ir izstrādāta animācijas īsfilma, kurā parādīta saikne starp dzīvnieku produktu patēriņu un tā negatīvo ietekmi uz vidi. Īsfilmā tuvāk apskatītas dažas no šīm problēmām – lietusmežu izciršana un apdraudēto dzīvnieku sugu izmiršana, jūru un okeānu izzvejošana, kā arī dzīvnieku valsts produktu patēriņa neefektivitāte kopumā.

Izaicinājumu "Neapēd zemeslodi!" atbalsta lielākās vides aizsardzības organizācijas Latvijā - "homo ecos:", "Zaļā brīvība", "Vides izglītības fonds" un "Zemes draugi", kuru pārstāvji trijos īsos video aicina pieņemt izaicinājumu un skaidro uztura izvēļu ietekmi uz vidi.

Zinātniskos pētījumos ir secināts, ka industriālā lopkopība ir viens no galvenajiem vides problēmu cēloņiem - tā ir resursietilpīga, rada lielu piesārņojumu un apdraud bioloģisko daudzveidību. Arī Apvienoto Nāciju Organizācija ir aicinājusi samazināt dzīvnieku produktu patēriņu un publicējusi vairākus ziņojumus par lopkopības negatīvo ietekmi uz vidi, tostarp norādot, ka lopkopība rada vairāk siltumnīcefekta gāzu emisiju nekā visa transporta nozare kopā.

 

Patika šī publikācija? Atbalsti interneta žurnālu “Satori” un ziedo tā darbībai!

SAISTĪTI RAKSTI

Satori

PIESAKIES SATORI JAUNUMIEM!Satori

Pievienojies Satori un izmanto reģistrēta lasītāja priekšrocības - vērtē, komentē un veido rakstu arhīvu!

Satori
Satori
Pieraksties!
Komentē
0

Sveiks, Satori lasītāj!

Neuzbāzīgu reklāmu izvietošana palīdz Satori iegūt papildu līdzekļus satura radīšanai un dažādo mūsu finanšu avotus, sniedzot lielāku neatkarību, tādēļ priecāsimies, ja šeit atspējosi savu reklāmas bloķēšanas programmu.

Paldies!