Aktualitātes
06.08.2019

Aicina attīstīt sevi performances mākslas kursā

Komentē
0

Sākot no šodienas, līdz 9. septembrim ir iespējams pieteikties performances mākslas kursam "Personiskās pieredzes transformācija ķermenī, skaņā un objektā".

Kursu rīko "Latvijas Performances mākslas centra" un "Rīgas performances festivāla: STARPTELPA" radošā komanda, un tas notiks Mākslinieku rezidenču un izglītības centrā "MĀ TELPA" no 2019. gada 28. septembra līdz 2020. gada 14. jūnijam. Kursa ietvaros 20 nodarbību ciklā profesionālā līmenī pie pieredzējušiem pasniedzējiem un māksliniekiem būs iespējams apgūt laikmetīgo performances mākslu.

"Performances māksla ir uz darbību un procesu orientēta mākslas prakse, kurā svarīga ir autentiska, neattēlota pieredze, kas skatītāju iesaista tiktāl, ka tas var kļūt par daļu no mākslas darba," stāsta Simona Orinska, viena no kursa pasniedzējām. "Centrālais aspekts performances mākslā ir mākslinieka klātbūtne, kuru nodrošina ķermenis kā galvenais medijs un konceptuālais materiāls. Citas svarīgas komponentes ir laiks, telpa un attiecības starp performances mākslinieku un skatītājiem."

Mācību kurss dalībniekiem piedāvā gan teorētiskas zināšanas par performanci, gan iespēju praktiski izzināt un apgūt performances mākslu kā pašizpētes procesu, iemiesojot personiskos atklājumus mākslas medijos – ķermenī, skaņā, video un objektā. Kursa vadītāji palīdzēs apgūt dažādas multimediju prasmes – skaņu un video mākslas, ķermeņa un vizuālās mākslas tehnikas un metodes, ko iespējams plaši izmantot savā profesionālajā darbībā, kā arī personiski – attīstot individuālas prasmes un personības aspektus.

Kurss atvērts dažādu nozaru pārstāvjiem: gan profesionāļiem un attiecīgās nozares studentiem – māksliniekiem, mūziķiem, režisoriem, horeogrāfiem, pedagogiem, psihologiem, psihoterapeitiem, mākslas terapeitiem, kultūras antropologiem –, gan citiem interesentiem. Pieteikšanās kursam ir līdz 9. septembrim, sūtot CV un pieteikuma vēstuli uz e-pastu starptelpa@rigaperformance.lv vai zvanot pa mob. tālr. 29394500.

Nodarbības vadīs Simona Orinska – butō māksliniece, sertificēta deju un kustību terapeite, sertificēta supervizore, centra "MĀ telpa" un performances mākslas grupas "Ideagnōsis" izveidotāja un vadītāja; Laura Feldberga – grafiķe, instalāciju, objektu un performanču māksliniece; Laine Kristberga – performances mākslas pētniece, pasniedzēja, starpdisciplināras pētnieku grupas Ziemeļvalstu Vasaras universitātē vadītāja un koordinatore un doktora grāda kandidāte Latvijas Mākslas akadēmijā; skaņu un performances māksliniece Sabīne Moore un gaismu mākslinieks Andrejs Krūmiņš.

Plašāka informācija par kursa programmu un tā pasniedzējiem atrodama šeit.

Tēmas
 

Patika šī publikācija? Atbalsti interneta žurnālu “Satori” un ziedo tā darbībai!

SAISTĪTI RAKSTI

Satori

PIESAKIES SATORI JAUNUMIEM!Satori

Pievienojies Satori - interesantākajam interneta žurnālam pasaulē.

Satori
Satori
Ielogojies
Komentē
0

Sveiks, Satori lasītāj!

Neuzbāzīgu reklāmu izvietošana palīdz Satori iegūt papildu līdzekļus satura radīšanai un dažādo mūsu finanšu avotus, sniedzot lielāku neatkarību, tādēļ priecāsimies, ja šeit atspējosi savu reklāmas bloķēšanas programmu.

Paldies!