Aktualitātes
12.12.2017

Āgenskalna iedzīvotājus aicina kopīgi svinēt Ziemassvētkus un domāt par tirgus nākotni

Komentē
0
Saglabā

Sestdien, 16. decembrī, visas dienas garumā Rīgas Dabasszinību skolā Ernestīnes ielā 8A norisināsies Ziemassvētku pasākums āgenskalniešiem un apkaimes viesiem "Īslaicīgs sniegputenis Āgenskalnā". Līdzās labai mūzikai, svētku dāvanām un dažādām radošām izpausmēm, pasākuma laikā būs iespēja spriest un domāt par Āgenskalna tirgus attīstību, parakstīt iedzīvotāju vīziju par tirgus attīstību.

Jau otro gadu iniciatīvas grupa Pārdaugavas radošais centrs vietējai apkaimei un iedzīvotājiem rīko Ziemassvētku pasākumu. Pagājušajā gadā pasākums tika rīkots Āgenskalna tirgū, ar mērķi parādīt, ka tirgus var būt multifunkcionāla kopienas pulcēšanās vieta un, ka Āgenskalna tirgus arhitektoniskā un kultūrvēsturiskā vērtība ir nozīmīga ne tikai apkaimes, bet arī Rīgas un Latvijas kontekstā.

Arī šogad pasākums tika plānots Āgenskalna tirgū. Pēc veiksmīgas norises pagājušajā gadā Rīgas centrāltirgus vadība un darbinieki paši aicināja organizatorus šādu pasākumu rīkot arī 2017. gadā. Pēc ārkārtas sēdes par Āgenskalna tirgus jautājumu Rīgas domes Īpašumu komitejā (28.11.2017.) pasākuma rīkotāji tika aicināti pasākumu pārcelt uz Rīgas centrāltirgu un tā rīkošana Āgenskalna tirgū vairs netika pieļauta. Organizatoriem šāds scenārijs nešķita konceptuāli atbilstošs, galvenokārt tādēļ, ka pasākums ir paredzēts vietējās kopienas attīstībai un veidots speciāli Āgenskalna tirgum. Tā nu organizatori nolēma no savas idejas neatkāpties un "Īslaicīgs sniegputenis Āgenskalnā" notiks.

2017. gada 16. decembrī no plkst. 11:00 – 17:00 ikviens interesents ir gaidīts pasākumā. Programmā būs Pārdaugavas jauno un topošo mūziķu Ziemassvētku programma, kas tapusi sadarbībā ar Rīgas Doma kora skolu un Emīla Dārziņa mūzikas vidusskolu. No plkst. 15:00 profesionālu mūziķu koncerti: 15:00 "Oranžs, sarkans un sudrabaini zils", piedalās: Evita Zālīte (vokāls), Ieva Nīmane (oboja), Ilze Grunte (ģitāra). Plkst. 16:00 "Klusā nakts", piedalās: Kristiāns Krievāns (vokāls), Aija Dimza (vokāls), Jānis Sustups (vokāls), Jamie Loftus (taustiņinstrumenti).

Visu pasākuma norises laiku darbosies amatnieku, mākslinieku un mājražotāju Ziemassvētku labumu tirdziņš, radošās darbnīcas bērniem.

No plkst. 11:00 – 17:00 pasākumā būs iepējams parakstīt Iedzīvotāju vīziju par Āgenskalna tirgus attīstību un aplūkot RISEBA Arhitektūras fakultātes studentu radītos metus Āgenskalna tirgum.

Ar vīziju iespējams iepazīties šeit.

Informācija amatniekiem un māksliniekiem, kas vēlas piedalīties pasākumā, rakstot uz  info@pardaugavasradosaiscentrs.lv un ievaniedre@gmail.com.

 

 

Patika šī publikācija? Atbalsti interneta žurnālu “Satori” un ziedo tā darbībai!

SAISTĪTI RAKSTI

Satori

PIESAKIES SATORI JAUNUMIEM!Satori

Pievienojies Satori un izmanto reģistrēta lasītāja priekšrocības - vērtē, komentē un veido rakstu arhīvu!

Satori
Satori
Pieraksties!
Komentē
0

Sveiks, Satori lasītāj!

Neuzbāzīgu reklāmu izvietošana palīdz Satori iegūt papildu līdzekļus satura radīšanai un dažādo mūsu finanšu avotus, sniedzot lielāku neatkarību, tādēļ priecāsimies, ja šeit atspējosi savu reklāmas bloķēšanas programmu.

Paldies!