jurniece
pirms 2 gadiem
Man ir cita teorija. Intelektuāļi paši vainīgi. Te būtu jāpieliek smaidiņš. No vēstures zināms, ka viņi savu dziļo, neierobežoto un bieži pret varu vērsto domu mēdz apslēpt pašos nevainīgākajos veidos. Tāpēc vara, meklē šo maskēto "ļaunumu", burtiski "lauzdama smadzenes". Un tad nu no šīs pārcenšanās dažkārt rodas tāds absurds. Kaut gan tekstā minētie piemēri nešķiet gluži salīdzināmi. Bet ja nopietni, absurda un stulbuma kritēriji laikam ir diezgan subjektīva lieta. Piemēram, kāpēc kā absurda piemērs netika minēti aizliegumi dažās valstīs lietot vārdus "nēģeris" vai pat "tēvs" un "māte"? Vai tas nav pieskaitāms absurdam tikai tāpēc, ka šie aizliegumi pastāv oficiāli demokrātiskās valstīs? Manuprāt, tas ir vēl absurdāk, ka sevi par demokrātiskām uzskatošas valstis un izglītotas sabiedrības pēkšņi nolemj aizliegt kaut kādu vārdu lietošanu.

Rūdolfs
pirms 2 gadiem
Varas funkcija ir ne tikai vadīt tai pakļautos. Vara lielā mērā piedāvā ietvaru, kurā ietērpt realitāti. Absurda izmantošana piešķir varai misticismu un apstiprina, ka to ikkatrs [tikai] ar prātu izprast nevarēs.
 ATGRIEZTIES UZ RAKSTU

PĒC TĒMAS SAISTĪTI RAKSTI

Satori

PIESAKIES SATORI JAUNUMIEM!Satori

Pievienojies Satori un izmanto reģistrēta lasītāja priekšrocības - vērtē, komentē un veido rakstu arhīvu!

Satori
Satori
Pieraksties!

Sveiks, Satori lasītāj!

Neuzbāzīgu reklāmu izvietošana palīdz Satori iegūt papildu līdzekļus satura radīšanai un dažādo mūsu finanšu avotus, sniedzot lielāku neatkarību, tādēļ priecāsimies, ja šeit atspējosi savu reklāmas bloķēšanas programmu.

Paldies!