Ar bērniem
13.02.2019

10 interesanti fakti par filmu "Jēkabs, Mimmi un runājošie suņi"

Komentē
0
Saglabā

No 1. februāra uz Latvijas kinoekrāniem skatāma animācijas studijas "Atom Art" jaunākā filma bērniem "Jēkabs, Mimmi un runājošie suņi", kuras režisors ir iemīļoto animācijas īsfilmu "Lupatiņi" veidotājs Edmunds Jansons, savukārt filmas māksliniece – pazīstamā bērnu grāmatu ilustratore Elīna Brasliņa.  Piedāvājam iepazīties ar 10 interesantiem un plašāk nezināmiem faktus par filmas tapšanu, tās varoņiem un iedvesmas avotiem.

1. Filmā dzirdamo sveicienu "ČAU VAU!" izdomāja aktieris Andris Keišs balss ieraksta laikā.

2. Filmas statisti "nozīmēti" no reāliem cilvēkiem – tipāžiem, kurus māksliniece Elīna Brasliņa pamanījusi, pētot Maskavas forštati "Google Streetview" (šeit vari noskatīties Satori sarunu ar Elīnu).

3. Režisors Edmunds Jansons filmā iekļāvis mīmus kā atsauci uz romantiskajiem Kultūras akadēmijas studentiem, kā arī Kustību teātri, kas ilgu laiku atradās Maskavas ielā.

4. Filmas māksliniece Elīna Brasliņa filmā iedzīvinājusi rakstnieci Luīzi Pastori, grāmatas "Maskačkas stāsts" autori, kuras izdomātajos notikumos balstīta filma. Luīze Pastore filmā dzer kafiju Runājošo suņu kafejnīcā.

5. Režisors Edmunds Jansons un aktieris Andris Keišs, kas ierunājis suņa Bosa lomu, parādās Rauša telefona kontaktu sarakstā.

6. Sākotnējā filmas versijā Jēkabs ar tēti ceļu uz Maskačku mēroja pa citādu maršrutu, kadrā parādoties citām Rīgas vietām, piemēram, Latvijas Nacionālajai operai.

7. Latvijā pavisam ir 194 Sniedzes. Viena no tām – mūziķe Sniedze Prauliņa – animācijas filmā "Jēkabs, Mimmi un runājošie suņi" iedziedājusi runājošā suņa Sniedzes lomu.

8. Filmā redzamas vairākas reālas Maskavas forštates lokācijas: Daugavpils ielas 7. tramvaja pietura, Maskavas dārzs, Miera dārzs, Mimmi mājas ieeja Maskavas ielā 137, Salu tilta pazemes pāreja, Rīgas Svētā Erceņģeļa Mihaila baznīca un Zinātņu akadēmija.

9. Mimmi balsi ieskaņojusi Nora Džumā, kura ierunājusi arī Bizi studijas "Atom Art" filmā "Bize un Neguļa" un Zeķīti īsfilmu ciklā "Lupatiņi".

10. Jēkaba pazudusī zeķe, ko Mimmi atrod sava tēta Ērgļa pirātu zupā, ir patiess notikums no Luīzes Pastores tēta dzīves.

Tēmas
 

Patika šī publikācija? Atbalsti interneta žurnālu “Satori” un ziedo tā darbībai!

SAISTĪTI RAKSTI

Satori

PIESAKIES SATORI JAUNUMIEM!Satori

Pievienojies Satori un izmanto reģistrēta lasītāja priekšrocības - vērtē, komentē un veido rakstu arhīvu!

Satori
Satori
Pieraksties!
Komentē
0

Sveiks, Satori lasītāj!

Neuzbāzīgu reklāmu izvietošana palīdz Satori iegūt papildu līdzekļus satura radīšanai un dažādo mūsu finanšu avotus, sniedzot lielāku neatkarību, tādēļ priecāsimies, ja šeit atspējosi savu reklāmas bloķēšanas programmu.

Paldies!